Úterý 27. února 2024
Svátek slaví Alexandr, zítra Lumír
Oblačno 11°C

Video zachytilo moment zničení Putinovy chlouby: Takhle vybuchl Kerčský most!

Video se připravuje ...
Autor: ČTK, simao - 
8. října 2022
11:59

Inferno. Výbuch na Kerčském mostu, který Rusko spojuje s Krymem, nebyla zdaleka nějaká běžná nehoda. Jak dokládají i záběry z momentu exploze, na most navíc v tu chvíli projížděla i auta. Část mostu se zřítila do moře. A hned druhý den po 70. narozeninách Vladimira Putina čelí ruský prezident nepříjemné zprávě - jeho stavba století je těžce poškozená.

Rusko připojilo Krym ke svému území v roce 2014. Ukrajina a většina zemí světa tuto anexi nadále neuznává. Most vedoucí z Ruska přes Kerčský průliv na Krym byl slavnostně otevřen v květnu 2018 - a Vladimir Putin u toho nemohl chybět.

Ukrajinci si zásah na citilivé místo zásobovacích tras Rusů užívají. „Dobré ráno, Ukrajino,“ radoval se Oleksij Danylov, tajemník Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny, a přidal oblíbenou videokompilaci se zpívající Marilyn Monroe prezidentovi k narozeninám (byť tehdy šlo o J. F. Kennedyho) a exploze mostu na Krym.

„Včera oslavil narozeniny jeden z nejnenáviděnějších lidí současnosti. Místo svíček na dortu mu ale zapálili most, kriticky důležitý pro zásobování Krymu - prvního Ruskem okupovaného území,“ komentovala to na oficiálním twitterovém účtu Armáda ČR.

12:07
Dnes

V případě, že by vojáci členských zemí NATO bojovali na Ukrajině, „je třeba hovořit nikoli o pravděpodobnosti, ale o nevyhnutelnosti“ konfliktu mezi Moskvou a NATO, řekl dnes mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Reagoval tím na zprávy z posledních dnů, podle kterých některé západní země zvažují nasazení svých vojáků na Ukrajině.

11:44
Dnes

Ruský prezident Vladimir Putin v mnohém dosahuje pravého opaku svých cílů, řekl dnes předseda vlády Petr Fiala (ODS) k pondělnímu souhlasu Maďarska se vstupem Švédska do Severoatlantické aliance.  

Před jednáním lídrů visegrádské čtyřky (Česko, Polsko, Slovensko a Maďarsko) Fiala řekl, že rozšíření aliance ukazuje, jak moc se mění podoba Evropy po vpádu Ruska na Ukrajinu před dvěma lety. Putin podle něj dosahuje opaku toho, co bylo jeho cílem. 

10:56
Dnes

„Nejvášnivější debata se vedla ohledně vyslání vojáků na Ukrajinu,“ řekl polský prezident Andrzej Duda na pondělním pařížském summitu o pomoci Ukrajině. „Tady také vůbec nenastalo porozumění v této věci. Názory se liší. Musím zdůraznit, že k žádnému rozhodnutí nedošlo,“ prohlásil. „Nadšení nebylo,“ dodal na dotazy novinářů s tím, že nemůže zabíhat do podrobností. Účastníci podle něj byli otevřenější ohledně vyslání sil, které by Ukrajině pomohly při odminování či při střežení hranic.

Polský prezident také připustil rozdílné názory na dodávky zbraní dalekého doletu, ale upozornil, že to jsou jednotlivé státy, které rozhodují, jakou pomoc Ukrajině poskytnou.

Zobrazit celý online

 

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Video se připravuje ...
Další videa