Úterý 4. října 2022
Svátek slaví František, zítra Eliška
Oblačno 16°C

Ukrajinci zlikvidovali ruské vojáky, kteří vraždili v Buči. Ukázali i jejich tváře

Autor: Mii - 
8. srpna 2022
15:21

Měli stát za vražděním a mučením civilistů ve městě Buča, nyní je Ukrajina zlikvidovala. Oddělení strategické komunikace ozbrojených sil Ukrajiny na Telegramu oznámilo, že zabilo příslušníky ruské 64. samostatné motostřelecké brigády, kteří jsou považovaní za autory šílených zvěrstev, ke kterým v Buče došlo. Podle dřívějších zpráv byli obyvatelé města nacházejícího se nedaleko Kyjeva střeleni do hlav, někteří měli vytrhané nehty.

„Rusko zveřejnilo fotografie zlikvidovaných okupantů z 64. samostatné motostřelecké brigády v Chabarovsku. Právě tato brigáda okupační armády se podílela na mučení Ukrajinců v Buči v Kyjevské oblasti,“ uvedla ukrajinská armáda na sociální síti.

Příslušníci ruské 64. samostatné motostřelecké brigády, kteří měli stát za zvěrstvy v Buči Příslušníci ruské 64. samostatné motostřelecké brigády, kteří měli stát za zvěrstvy v Buči | reprofoto Telegram

Připojená je fotografie příslušníků brigády, už dříve však Ukrajinci identitu těchto mužů zveřejnili, včetně jejich hodností. Velet jim měl podplukovník Azatbek Asanbekovič Omurbekov, který měl sám střílet a znásilňovat ženy v Buči a který dostal přezdívku „řezník z Buči“.

K vraždám v Buči došlo krátce před tím, než se Rusové v dubnu rozhodli zaměřit svou pozornost na Donbas. Voják územní obrany Serhij Torovyk tehdy popisoval, že ve městě našel 18 těl. „Mučili je. Někteří měli uřezané uši, jiní vytrhané zuby. Byly tam i děti staré 14, 16 let a nějací dospělí,“ popsal. „Ruští vojáci jsou horší než zvířata. Zvířata takové věci nedělají. Neměli bychom brát zajatce. Musí zemřít. Musí být zničeni,“ dodal.

Video  Ohavný masakr civilistů v Buči: Těla se válí po ulicích.  - Reuters
Video se připravuje ...

17:31
Dnes

Ruský nacionalista Alexandr Dugin podal v Česku trestní oznámení na ministryni obrany Janu Černochovou (ODS). Upozornil na to dnes server Aktuálně.cz. Dugin ministryni obviňuje z podpory a propagace terorismu kvůli výrokům Černochové o smrti své dcery Darji Duginové při srpnovém atentátu. Oznámení podal Dugin prostřednictvím advokáta, bývalého senátora ČSSD Jiřího Vyvadila, který to oznámil ve své facebookové skupině Přátelé Ruska v ČR. Černochová uvedla na twitteru, že ji trestní oznámení nechává klidnou a označila ho za „nesmyslné“.

16:56
Dnes

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podepsal výnos, který za neplatné od samého počátku prohlašuje ruské právní akty porušující svrchovanost a územní celistvost Ukrajiny, a to včetně dekretů ruského prezidenta Vladimira Putina o uznání nezávislosti Krymu z března 2014 a čtyř dalších ukrajinských regionů z minulého měsíce. Uvedené Putinovy dekrety předcházely ruské anexi těchto ukrajinských území. Podle Zelenského výnosu nemají žádné právní následky.

„Území Ukrajiny je celistvé a nedotknutelné v rámci mezinárodně uznaných státních hranic a svrchovanost Ukrajiny se vztahuje na její celé území,“ stojí v dekretu ukrajinského prezidenta. Toto rozhodnutí potvrzuje nezadatelné svrchované právo Ukrajiny obnovit a zachovat územní celistvost.

16:22
Dnes

Ve finském městě Kotka odstranili sochu Vladmira Iljiče Lenina, která byla v této severské zemi poslední veřejně vystavenou skulpturou věnovanou vůdci ruské bolševické revoluce. Úřady padesátitisícového města ležícího nedaleko hranic s Ruskem se tak rozhodly na základě žádostí obyvatel, jejichž odpor k soše zesílil po ruské invazi na Ukrajinu, napsala dnes agentura AP

Zobrazit celý online

Video se připravuje ...
Další videa