Nový šéf britské armády šokuje: „Musím vás připravit na boj s Ruskem,“ řekl vojákům

Autor: mav - 
19. června 2022
17:03

V červnu se vystřídalo velení Britské armády, šéfem generálního štábu se stal generál Sir Patrick Sanders. A svůj úkol vidí docela černě, jak uniklo z jeho slov podřízeným.

„Jsme generace, která zase jednou musí připravit armádu na boj v Evropě," uvedl nový generál ve zprávě, kterou poslal skrze komunikační systém ministerstva obrany svým podřízeným dříve tento týden.

„Svět se od 24. února proměnil a je tu palčivá nutnost připravit armádu, aby byla schopná bojovat po boku našich spojenců a v bitvě porazit Rusko," cituje ho BBC, které dal do dopisu nahlédnout zdroj z armády. Poznamenal, že je prvním náčelníkem štábu od roku 1941, který do funkce nastupuje „ve stínu pozemní války v Evropě zahrnující kontinentální velmoc“.

Ale neznamená to, že by se hned hrnul do boje: „Ruská invaze na Ukrajinu podtrhuje náš hlavní účel: chránit Spojené království a být připraveni bojovat a vyhrávat války na zemi – a posiluje nutnost odrazovat ruskou agresi hrozbou síly,“ dodal nový šéf pozemních vojsk. Hodlá armádu modernizovat, urychlit mobilizaci - a tím posílit NATO i upřít Rusku šanci uchvátit další kus Evropy.

„Jazyk dopisu byl skutečně pozoruhodný; hovořil o potřebě působit na bojišti, Rusko jmenovitě zmínil,“ komentuje Joe Inwood, korespondent BBC na Ukrajině. „Zpráva nebyla určena veřejnosti, ale obdrželo ji množství příjemců, takže museli vědět, že může uniknout.“

9:17
Dnes

Český ministr zahraničí Jan Lipavský ve východoukrajinském Dnipru jednal se šéfem vojenské správy Dněpropetrovské oblasti Serhijem Lysakem a předsedou oblastní rady Mykolou Lykašukem. Prvních několik desítek minut jednali v protileteckém krytu kvůli vyhlášenému poplachu.

8:43
Dnes

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes podle listu Bild dorazí do Berlína. Připojí se k německému kancléři Friedrichu Merzovi na videokonferenci s evropskými politiky a prezidentem USA Donaldem Trumpem.

6:53
Dnes

Dronový útok způsobil menší požár v rafinerii v ruském Slavjansku na Kubáni. Informovaly o tom dnes úřady v Krasnodarském kraji na jihu země.

„Ve Slavjansku na Kubáni dopadly trosky dronu na území rafinerie,“ uvedl operativní štáb Krasnodarského kraje na jihu Ruska. „Zranění nejsou hlášeni. Požár byl rychle uhašen,“ dodal.

Zobrazit celý online

Video  Putinovy válečné zločiny. Bude za ně skutečně odsouzen?  - Videohub
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa