Sobota 18. května 2024
Svátek slaví Nataša, zítra Ivo
Zataženo, déšť 16°C

Ruští vojáci na frontě páchají sebevraždy: Děsivé svědectví jednoho z okupantů!

Autor: rix - 
11. května 2022
17:16

Morálka ruských vojsk je stále na bodu mrazu. Své o tom ví i teprve dvacetiletý Rus Andrej Ušakov. Mladíka zajali Ukrajinci a rozpovídal se o poměrech v ruské armádě. Někteří vojáci se prý radši zastřelili, než aby museli dál bojovat! Podle Andreje je celá ruská invaze na Ukrajinu obrovskou chybou. 

„Někteří to prostě nevydrželi a zastřelili se,“ potvrdil ruský voják. Podle něho se jednotliví muži nedokázali vyrovnat s tím, co se na Ukrajině děje. Když se k tomu přidá obrovský strach a kritický nedostatek přídělů, psychika některých z nich to nevydrží. 

„Nebylo tam žádné jídlo ani voda. Obecně jsme dostávali málo jídla,“ stěžoval si Andrej. Když už se vojáci na místě nezastřelili, alespoň si vpravili kulku do nohy v naději, že budou z fronty posláni domů. „Jeden ale prostě odešel a zastřelil se,“ vzpomínal voják na strašné zážitky. 

Ušakov pochází z chudé vesnice v oblasti Perm a přihlásil se do armády v naději, že vydělá nějaké peníze na pomoc své rodině. Jeho matka prý naprosto propadla propagandě v televizi. „Říkal jsem jí, že to jsou lži, ale ona mi nevěřila,“ popsal Andrej, který matce volal rozčarovaný přímo z fronty. 

Andrej doufal, že tím, že půjde do války, přinese domů peníze pro svou rodinu, ale teď už si uvědomil, jak velkou chybu udělal. Peníze ovšem potřeboval. „Táta je na tom špatně, je slepý na jedno oko a má problémy se srdcem. Máma má zase trable s tlakem,“ vysvětlil podle deníku Daily Mail

Vyzval ostatní mladé muže v Rusku, aby se postavili dalším náborům. „Nechoďte tam, nemáme tam co dělat, jenom přinášíme bolest. Jsou to dobří lidé,“ apeloval pořád ještě mladičký Andrej. 

22:01
17. 5. 2024

Děkujeme za pozornost, kterou věnujete našemu online zpravodajství. O válce na Ukrajině a souvisejících událostech vás budeme informovat zase zítra. Prozatím přejeme dobrou noc. 

21:34
17. 5. 2024

Soud v Petrohradě dnes nařídil zabavit majetek italské bankovní skupiny UniCredit za 463 milionů eur (11,4 miliardy Kč). Informují o tom zahraniční tiskové agentury. Soud rozhodl v arbitrážním sporu, ve kterém figuruje jedna z dceřiných společností ruské plynárenské skupiny Gazprom.

UniCredit v e-mailovém sdělení zaslaném agentuře Bloomberg uvedla, že byla informována o podání žaloby k ruskému soudu v souvislosti s případem ruské společnosti RusChemAlliance, který se týká UniCredit Bank AG se sídlem v Mnichově a UniCredit Bank AO se sídlem v Moskvě. V RusChemAlliance vlastní poloviční podíl ruský plynárenský gigant Gazprom. „Předběžné opatření se vztahuje pouze na aktiva odpovídající tomuto případu, nikoliv na banku UC AO jako celek. Ostatní podrobnosti v současné době prověřujeme,“ dodala banka.

21:09
17. 5. 2024

Obrazem: Ostřelování ukrajinského Charkova

Zobrazit celý online

Video  Biden v obavách, Putin nemá jak zastavit válku! Inflace zrychluje, ceny stoupají.  - Bára Horáková, Lukáš Červený, Reuters
Video se připravuje ...

 

Video se připravuje ...
Další videa