Poslední modlitba migrantů. Z Džungle v Calais musel pryč i kostel

Autor: ČTK, kal - 
30. 10. 2016
18:50

Migranti se v neděli naposledy pomodlili v improvizovaném kostele v tábořišti zvaném Džungle u severofrancouzského Calais. Stejně jako zbytek tábora, v němž pobývaly tisíce migrantů ve snaze dostat se tunelem pod Lamanšským průlivem do Británie, bude kostel odklizen, informovala agentura AP.

Nedělní mše se účastnili hlavně migranti z východoafrické Etiopie, kde se většina obyvatel hlásí k etiopské ortodoxní církvi. Kromě kostela migranti v tábořišti u Calais vybudovali také provizorní mešitu, školy a obchody.

Tento týden francouzské úřady ukončily evakuaci obyvatel tábora. Většinu z jeho původně snad až 10 tisíc obyvatel převezly do uprchlických center po celé zemi. Stany a další provizorní stavby začaly následně bagry bourat a odklízet.

Do pondělí má být Calais vyčištěné

Představitelka departementu Pas-de-Calais Fabienne Bucciová už dříve uvedla, že celá oblast někdejšího tábora bude vyčištěna nejpozději do pondělí.

Francouzský prezident François Hollande v sobotu vyzval britskou premiérku Theresu Mayovou, aby Londýn převzal spoluzodpovědnost za osud nezletilých migrantů, kterých v táboře pobývalo až 1500.

Podívejte se na improvizovaný kostel i zbytky tábora v Calais:

Doporučujeme
1080p 720p 360p
Další videa