Uprchlík (†17) zaútočil v německém vlaku sekerou a křičel „Alláhu akbar“, doma měl vlajku ISIS

Autor: ČTK, sou, všm, ČTK - 
18. 7. 2016
00:13

Útočník v regionálním vlaku u bavorského Würzburgu v pondělí napadl sekyrou a nožem cestující, 2 jsou v kritickém stavu, 2 ve vážném a 1 je lehce zraněný. Policie agresora zastřelila. Byl jím 17letý Afghánec, který sám připutoval do země. Motiv znám není. Oznámil to bavorský zemský ministr vnitra Joachim Herrmann. Útočník však vykřikoval: „Alláhu akbar“ a doma měl vlajku ISIS.

Herrmann rovněž řekl, že Afghánce při zásahu zastřelila policie poté, co na ni pokusil zaútočit. Ministr posléze bavorské rozhlasové a televizní společnosti Bayerischer Rundfunk (BR) upřesnil, že mladík přišel do Německa jako běženec bez doprovodu. V jeho domově později policisté našli vlajku ISIS.

Afghánec podle Herrmanna bydlel v Ochsenfurtu, který leží jižně od Würzburgu. V rozhovoru s BR ministr upřesnil, že mladík do Německa přišel bez doprovodu rodičů a že nyní asi dva týdny žil v pěstounské rodině. Incident se stal ve vlaku, který jel z Treuchtlingenu do Würzburgu. Útočník cestující náhle napadl mezi stanicemi Ochsenfurt a Würzburg-Heidingsfeld.

Po útoku souprava zastavila v Heidingsfeldu, kde Afghánec vlak opustil. Z Würzburgu na místo činu odjelo zvláštní zásahové komando, které se pokusilo mladíka zastavit. Ten ale na policisty zaútočil, proto ho policie zastřelila. Podrobnosti o stavu zraněných známé nejsou. Herrmann nicméně nevyloučil, že někteří z těžce zraněných jsou v bezprostředním ohrožení života.

List Bild s odvoláním na mluvčího bavorského ministerstva vnitra uvedl, že útočník během svého řádění provolával „Alláhu akbar“ (Bůh je veliký). Herrmann v rozhovoru s BR řekl, že jistý výkřik útočník podle svědků učinil, odmítl ale spekulovat o možném islamistickém pozadí činu, neboť vyšetřování je teprve na počátku. Čínská média napsala, že terčem byla rodina z Hongkongu.

Sedmnáctiletý Afghánec podle listu South China Morning Post napadl otce rodiny, matku, dceru s jejím přítelem, naopak syn zůstal nezraněn. Upřesněná bilance německých úřadů přitom udává celkem pět zraněných. Podle zmíněného hongkongského listu se otec s dceřiným přítelem snažili ostatní členy rodiny chránit, proto utrpěli poměrně vážná zranění.

Podle facebookových stránek tamní policie jsou 4 lidé těžce zranění a bojují o život. 1 byl zraněn lehce. Dalších 14 lidí utrpělo šok, zraněni ale nebyli. Původně média uváděla 21 zraněných.

Incident se odehrál mezi stanicemi Würzburg-Heidingsfeld a Ochsenfurt, jižně od Würzburgu. Trať i hlavní nádraží ve Würzburgu jsou podle Focusu uzavřené.

 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

reknirmareno ( 19. července 2016 11:22 )

Ja bych ho az natolik neodsuzoval. Proste ten den byl pry ponekud neklidnej a takhle to pak dopadlo.

balika ( 19. července 2016 11:21 )

Teď útočníka ještě polít prasečí krví a zakopat.

reknirmareno ( 19. července 2016 11:18 )

Wer ist frau Merkel?

lunatic ( 19. července 2016 10:27 )

Já bych se přikláněl k variantě,že jel načerno a pak prostě jej přemohly emoce,podlehl panice

salto ( 19. července 2016 08:52 )

Multi-kulti obohacení od inženýra (nebo snad lékaře?) A to je jen špička ledovce. Sluníčkáří co vy na to?

Zobrazit celou diskusi
Další videa