Německo si libuje, proud běženců zeslábl. Od ledna dorazilo „jen“ 220 tisíc

Autor: ČTK - 
8. července 2016
12:19

V prvním pololetí letošního roku přišlo do Německa více než 220 000 migrantů. Uvedl to v pátek ministr vnitra Thomas de Maizière. Oproti závěru loňského roku jde o značný pokles. Přes 200 000 migrantů tehdy přišlo do země jen během listopadu. Nejčastěji v Německu letos azyl hledali Syřané, Afghánci a Iráčané.

Celkem zaznamenaly německé úřady od počátku ledna do konce června 222 264 nově příchozích migrantů. Zdaleka nejvíce – 75 000 – jich přišlo hledat útočiště v Německu ze Sýrie. Další početné skupiny příchozích migrantů tvořili Afghánci (39 000) a Iráčané (38 000). O azyl do Německa přicházeli požádat ale také Íránci (9200) či občané Ruské federace (5400).

Oproti závěru loňského roku se jedná o značný pokles. Jen v posledním čtvrtletí roku přišlo do Německa 514 000 migrantů, za celý loňský rok jejich počet přesáhl jeden milion.

Za důvod snížení počtu nově příchozích de Maizière označil především uzavření takzvané balkánské stezky, po které loni do Evropy přišly statisíce migrantů z Blízkého východu a severní Afriky. Na počátku letošního roku ji ale Rakousko po dohodě se státy západního Balkánu uzavřelo. Za další důvod snížení počtu příchozích označil ministr uzavření dohody Evropské unie s Tureckem na konci letošního března.

„Vidíme, že opatření na německé i evropské úrovni fungují,“ řekl de Maizière. „Uprchlická krize není sice vyřešená, ale její řešení v Evropě i v Německu zdárně postupuje,“ dodal.

Odhad počtu příchozích migrantů pro zbytek letošního roku ministr vnitra udat nechtěl. Situace je podle něj totiž nadále příliš nestabilní.

prycsnima ( 8. července 2016 14:04 )

 Přihlouplý němci budou muset makat až do smrti aby ty všechny darmožrouty uživili! Ahned a Ylmaz potřebují velký kvalitní byt pro početnou rodinu.A byty už jsou pro pracující k nezaplacení,takže Německo musí postavit statisíce levnějších méně kvalitních bytů pro pracijící,protože Ahmedové méně kvalitní byty od sociálky odmítají,a hlavně chtějí bydlet v centru! Takže v budoucnosti budou pracující bydlet na periférii a socky v cenru velkoměsta. Makrela a její přis rávači už na tom pracujou.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud