Neonacista střílel na uprchlíky: Vzduchovkou zranil 5letou holčičku

Ilustrační foto  (Autor: PČR)
Autor: ČTK - 
13. června 2016
13:14

Jednadvacetiletý Němec z Dolního Saska střílel podle policie vzduchovkou na uprchlíky ubytované v obci Lingen. Zranil přitom jedno dítě a jednoho mladého muže, uvedl dnes na svých internetových stránkách deník Neue Osnabrücker Zeitung. Podle deníku měl střelec v minulosti styky s krajně pravicovou scénou.

Incident se stal v neděli odpoledne. Muž z okna svého bytu ve třetím patře střílel na lidi před ubytovnou pro běžence, která byla přímo naproti domu. Nejprve zasáhl do nohy pětiletou dívku, která si hrála na pískovišti, pak postřelil osmnáctiletého mladíka. Oba uprchlíci byli ošetřeni v nemocnici, jejich zranění podle lékařů nejsou vážná.

 

Policisté zabavili střelci jeho zbraň i náboje a vyšetřují ho na svobodě pro podezření z ublížení na zdraví. Podle policie se zatím neprokázalo, že by jeho čin měl nějakou politickou motivaci.

 

Ubytovna pro běžence v Lingenu se už před svým otevřením stala terčem útoku. Na konci dubna ji neznámí pachatelé počmárali a polili barvou. Podle policie zatím není jasné, zda je mezi tehdejším vandalským činem a nedělní střelbou nějaká souvislost.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud