Děsivý vzkaz z dálnice: Vaše děti se budou modlit k Alláhovi, nebo zemřou

„Vaše děti se budou modlit k Alláhovi, nebo zemřou,“ napsal neznámý pachatel nebo pachatelé.  (Autor: Reprofoto Twitter a Wikipedia)
Autor: ČTK, sou - 
5. listopadu 2015
19:55

Na most přes dálnici A46 na západě Německa někdo vyvěsil transparent s kontroverzním sloganem vybízejícím k uctívání Alláha. Úřady ve spolkové zemi Severní Porýní – Vestfálsko vyšetřují, kdo za úterním incidentem stojí, informovala dnes agentura DPA.

Na mostě ve městě Hilden byly v úterý ráno k vidění nápisy, které podle düsseldorfské policie v dopravní špičce zaregistrovalo a nahlásilo policii několik řidičů.

„Vaše děti se budou modlit k Alláhovi, nebo zemřou,“ napsal neznámý pachatel nebo pachatelé. „Okamžitě jsme tam poslali naše lidi,“ citovala DPA policejního mluvčího. Transparent byl zabaven.

Podle serveru RP Online se podobné plakáty objevily i v jiných spolkových zemích, například v Bádensku-Württembersku. U města Sindelfingen tam nedávno nad dálnici A6 vyvěsil někdo plakát se stejným zněním jako nyní u Hildenu.

Pohrůžky se objevily v době, kdy Německo čelí bezprecedentnímu přílivu imigrantů, včetně muslimů. Část společnosti má z přistěhovalců a také z islámu obavy.
Není jasné, zda jsou dálniční transparenty, obsahující gramatické chyby, dílem radikálních muslimů, nebo naopak odpůrců islámu a přistěhovalců.

Němci přitvrzují: Migrantům méně peněz a přísnější metr

Německo vytvoří speciální zařízení pro registraci uprchlíků, aby urychlilo repatriaci těch lidí, kteří nemají šanci získat v zemi azyl. Zpřísní také podmínky vyplácení dávek pro běžence. V Berlíně se na tom dohodli šéfové německých vládních stran, tedy kancléřka Angela Merkelová, vicekancléř Sigmar Gabriel a bavorský premiér Horst Seehofer.

Registrační střediska nebudou mít charakter vězeňských zařízení, běženci se však budou muset zdržovat na území okresu, v němž se středisko bude nacházet. Pokud tuto povinnost poruší, přijdou o nárok na sociální dávky. Při druhém prohřešku bude automaticky následovat nucený návrat do země původu.

„Vytvoříme speciální zařízení pro posuzování případů těch běženců, kteří pocházejí z bezpečných zemí. Azylové řízení se díky tomu zrychlí,“ řekla Merkelová na tiskové konferenci po jednání. Uprchlíci ze zemí, které Německo označuje za bezpečné, mají jen minimální šanci azyl získat.

Kancléřka také uvedla, že uprchlíci budou mít nárok na sociální dávky teprve v okamžiku, kdy podají žádost o azyl. Dosud Německo vydávalo dávky od okamžiku vstupu běženců do země. Vláda už dříve schválila, že většina dávek bude poskytována ve věcné podobě místo přímo v penězích.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Další videa
Články odjinud