Starostové se bojí uprchlíků. Přijdou migranti do domova pro seniory?

Autor: sou - 
2. 11. 2015
20:50

Z Domova pro seniory v Podlesí by prý mohl být objekt pro běžence. Alespoň se toho bojí starostové okolních obcí ve Zlínském kraji. Ministerstvo vnitra ale tvrdí, že migranty zrovna sem umisťovat nehodlá.

Domov pro seniory v obci Podlesí u Valašského Meziříčí je momentálně veřejně na prodej. A v regionu se obávají, že by mohl sloužit jako zařízení pro ubytování uprchlíků.

„Je to obecná obava, vyplývající mimo jiné i z toho, že jsme byli osloveni PČR Vsetín, která chtěla po okolních městech vytipovat lokality pro krátkodobé umístění běženců,“ uvedl pro Blesk.cz starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek.

Ministerstvo: Uprchlický tábor tu neplánuje

Podle krajské radní Taťány Valentové Nersesjan ale objekt k ubytování běženců nikdo ministerstvu vnitra nenabídl. „V domově pro seniory v Podlesí ve Zlínském kraji neplánuje, že by tam bylo nějaké zařízení pro uprchlíky,“ uvedla pro Blesk.cz Hana Malá z ministerstva vnitra.

Krajská ředitelství policie měla za úkol vytipovat lokality pro uprchlíky v době, kdy kulminovala vlna nelegální migrace. V té době měli mít všechny regiony krizovou variantu, kam by mohli cizince ubytovat na dobu 48 hodin, než by skončili v detenčním táboře pro uprchlíky.

Zastupitelé Valašského Meziříčí o koupi tohoto objektu rozhodně neuvažují. Z Domova pro seniory v obci Podlesí by tak mohly být byty pro seniory nebo startovací byty pro mladé. Vyloučeno ale podle starosty Stržínka není ani sociální bydlení.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Další videa