Nejstarší uprchlík doputoval do Německa: 110letý Afghánec je slepý a hluchý

Autor: kle - 
1. 10. 2015
14:22

Do Německa dorazil skutečně neočekávaný imigrant. Stodesetiletý Abdul Qadir Azizi je hluchý i slepý a do uprchlického zařízení v bavorském Pasově v blízkosti rakouských hranic byl přijat spolu s osmičlennou rodinou. 

Stařec již prohlásil, že po mimořádně náročné osmiměsíční pouti z Afghánistánu již v Německu požádal o azyl. Do Německa přišel z rodinou z Afghánistánu, informoval The Telegraph. Když němečtí úředníci požadovali po muži datum narození, jeho rodina uvedla 1. ledna 1905. Abdul Qadir Azizi nemá žádný doklad totožnosti a neexistuje způsob, jak informaci o věku ověřit.

Tento muž je však přesto uznáván jako nejstarší uprchlík, který zatím do Německa dorazil. „I kdyby mu bylo třeba jen 90 let, jeho příchod je obdivuhodný výkon,“ řekl novinářům mluvčí spolkové policie Werner Straubinger.

Rodina ho vzala s sebou

„Mužští členové rodiny ho museli po většinu cesty vést a pomáhat mu,“ řekla o pouti z afghánského města Baghlán až do Německa jeho šedesátiletá dcera. Rodina údajně z Afghánistánu odešla poté, co tři syny Abdula Aziziho zabili ozbrojenci Talibanu.

K úžasu německých orgánů nepotřeboval starý muž po příjezdu do Pasova lékaře. „Je slabý a nemohoucí, ale zdravý,“ dodali policisté.

Celou devítičlennou rodinu nyní čeká přesun z rakouských hranic do uprchlického zařízení ve středoněmeckém Hesensku. Vysokorychlostním vlakem.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Další videa