Sobota 16. října 2021
Svátek slaví Havel, zítra Hedvika
Polojasno 12°C

Muslimové si jdou pro ženy, tvrdí filosof. Hrozí problém se singles uprchlíky?

Autor: simao - 
28. září 2015
05:00

Evropská unie se stále marně snaží najít cestu, jak ven z uprchlické krize. Česká vláda upozorňuje, že kvóty nejsou řešení. Vedle toho ministr vnitra Milan Chovanec varuje, že se valí i další problémy. Třeba s tzv. singles uprchlíky, kteří si budou v Německu zakládat nové rodiny. Britský filosof Roger Scruton na to má jasný názor. Podle něj si mladí muslimové skutečně přicházejí do Evropy pro ženy.

„Evropa místo toho, aby dělala racionální opatření, tak se bavíme o kvótách, které v životě nemohou fungovat. A Německo čeká ještě jeden velký fenomén. A to je slučování rodin,“ upozornil v nedělních Otázkách Václava Moravce ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD).

Opřel se přitom i o údaje, které česká policie nastřádala během akcí proti nelegálním imigrantům. „Tři tisíce lidí jsme zadrželi na základě opatření zhruba čtyřměsíčního, z toho je 77 procent mužů. 77 procent jsou muži, 50 procent jsou Syřani. Přijít má 800 tisíc až milion uprchlíků. Pokud tito lidé v konci konců doputují do SRN a to procento je podobné, tak to jsou tzv. single uprchlíci, kteří budou chtít slučovat rodiny,“ upozornil Chovanec na problém, který však může být někdy přehlížen.

„Je otázkou, jak velké ty rodiny budou. A Německo, jestli letos čeká milion lidí nebo 800 tisíc, tak ho čeká v příštím roce legální migrační vlna v rozsahu 1,5 milionu plus, možná tři. To je debata, kterou chceme vést. A ne nesmyslné kvóty,“ dodal na ČT Chovanec.

Jdou si sem prý pro ženy. Mimo jiné

Před nebezpečnými průvodními jevy uprchlické krize v rozhovoru pro Reflex hlasitě varoval nedávno také britský filosof a politolog Roger Scruton. V Československu vedl za komunistů bytové semináře v Praze, Brně či Bratislavě pro lidi, kterým režim znemožnil řádné studium na vysoké škole. Od prezidenta Havla dostal medaili za zásluhy. 

Scruton nyní upozornil: ƒ„Evropa je na pokraji velkého chaosu. Jestli nezastavíme příliv uprchlíků, rozloží to evropskou společnost.“ Podle něj však nejde jen o společenskopolitický problém. To, co se děje, je i problém biologický, řekl Reflexu Scruton. „A jako k takovému k němu musíme přistupovat. Mladí muslimové si sem jdou mimo jiné i pro ženy,“ razí Scruton teorii.

Scruton však zachází ještě dál. „Problém na Středním východě je nadbytek testosteronu. Masy nadržených mladých mužů bez žen. A co ti mladí muži dělají, jak se vybíjejí? Nějak to napětí ze sebe musejí dostat. Jsou to mladí muži, kteří potřebují ženy. A když ženy nemají, jsou jen sami mezi sebou, je vedro, slunce je spaluje, začíná to v nich vřít a dnes vidíme výsledek. To zničilo Sýrii,“ míní filosof.

Kvůli EU je situace ještě horší, tvrdí filosof

Ačkoli čeští vědci varují před strachem a lhostejností, podle Scrutona je strach na místě. „Podle mě EU způsobila, že je situace s migranty mnohem horší, než mohla být. A to kvůli politice nulových hranic,“ říká Brit v Reflexu. „Jsem přesvědčen, že teprve až se Evropská unie probudí a uvědomí si, že hranice mezi státy jsou nezbytné – pokud se ovšem vůbec probudí, to je velká otázka, zatím to tak nevypadá –, můžeme tento problém vyřešit. Pokud se to nestane, tak prostě žádná Evropa nebude, což začíná být dost reálná varianta. Protože, když to zgeneralizuji, na světě je pět miliard lidí, kteří by rádi žili v Evropě. Pokud jich jen část skutečně přijde, Evropa skončí,“ uvedl v Reflexu Scruton. 

Jednotlivé státy podle něj přišly o možnost kontrolovat, kdo k nim přichází. A vědět, kdo se na jejich území pohybuje. Vedle toho pak břitký britský myslitel varuje před neslučitelností některých životních principů. A vrací se přitom opět k ženám a jejich roli. Pro změnu však v islámu.

Vezměte si jen otázku mnohoženství. Každý muž může mít třeba čtyři ženy. Ale žena jen jednoho muže. Otázka zní: Podle jakého klíče budete distribuovat ženy, aby se dostalo na všechny muslimské muže? Takže to pak končí tak, že staří, bohatí muži mají plno žen a mladí, frustrovaní muži, na něž se nedostalo, jdou a dobývají další území, aby se žen zmocnili,“ dodává Scruton.

Další videa