Můžou k nám přijít i tisícovky uprchlíků, postelí je ale jen 700

ilustrační foto
Autor: Daniela Soukalová - 
2. 7. 2015
05:00

Na tisíce nelegálních uprchlíků má Česká republika zatím jen okolo 700 lůžek. Stávající tábory v Kostelci nad Orlicí a Havířově tak budou muset navýšit svou kapacitu. I tak ale může být uprchlíků o dost víc, než tábory teď dokážou pojmout.

Už nyní čelí Česká republika nárůstu nelegálních imigrantů a uprchlíků. Zatímco v minulém roce u nás o azyl zažádalo 1156 lidí, nyní je už jejich počet o 73 procent větší. Tedy skoro dva tisíce. Způsobuje to právě uprchlická krize. Hrozí, že v následujících týdnech se Česko bude muset vyrovnat až s tisíci uprchlíků.

Všechny typy našich zařízení mají orgánem ochrany veřejného zdraví schválenou kapacitu, která může být v případě potřeby navýšena,“ uvedlo ministerstvo vnitra. Úřady tak mohou zvýšit kapacitu na několik měsíců například přidáním lůžek v pokojích nebo ve společných místnostech. To jim dá dostatečný čas na hledání řešení, jak zajistit dostatek místa pro uprchlíky.

250 lůžek by mělo přibýt i díky znovuotevření uprchlického tábora z poloviny 90. let minulého století. „Zatím je předčasné odhadovat, jaká z možných řešení budou aktuální. Nicméně probíhají jednání ohledně areálu ve Vyšních Lhotách,“ řekla Hana Malá z tiskového odboru ministerstva vnitra. Obyvatelé ale na internetu už vyvěsili petici proti tomuto táboru. Prý se obávají zvýšení kriminality.

Vláda bude rozhodovat o přijetí uprchlíků

Sobotkova vláda by měla do dvou týdnů rozhodnout o tom, kolik uprchlíků nakonec z Itálie a Maďarska přijmeme. Kabinet byl proti pevným kvótám Evropské unie. Jenže se k těmto číslům během dvou let stejně asi dopracujeme. Státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza uvedl, že by se k nám mělo dostat až 1800 uprchlíků. Většina z nich by ale měla být takzvaně průtokových. Experti z ministerstva vnitra nepočítají, že by se v Česku usadili natrvalo. Zamíří prý do Německa nebo Skandinávie.

Video Teroristi mezi uprchlíky? Máme to pod kontrolou, říká policie - David Vaníček, Lukáš Červený

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

jardavozembouch ( 7. srpna 2015 17:04 )

ty vopice mohou byt rady, kdyz se pro ne najde nejaka vetev, nac postel? nas.at a rozmazat. poslete je ooooobamovi, jsou to jeho pribuzni, tak at se o ne postara!

kobyla1 ( 3. července 2015 06:53 )

http://svobodnenoviny.eu/evropsky-lid-americkym-lzim-neveri-isis-je-oddil-americke-armady-pouzity-ve -valce-proti-evrope/#more-39163

jardavozembouch ( 3. července 2015 06:44 )

Jak si bydlí uprchlíci v Česku? není diskuse. Tak si říkám tady... kéž by se stát takto staral o ČESKÉ bezdomovce, sociálně slabé, to by bylo to pravé ořechové. I ten bezdomovec si to lůžko v ubytovně musí platit, ale uprchlíci mají bydlení zdarma. Na jídlo dostávají příspěvek. Proboha, KDE TO ŽIJEME?

ma-ka ( 3. července 2015 02:39 )

Proč je tu necháváme, když jsou nelegální, agresivní atd? Proč je hned neexpedujeme zpátky? S razítkem "zákaz vstupu do země", a když ho poruší, jde do lochu.

vlamore ( 2. července 2015 19:00 )

To odevzdávání zbraní bylo účelové!!!Věděli,že nás budou srát čím dál víc,tak pro jistotu ta *beztrestnost*při odevzdání zbraně.Trochu divný,ne???

Zobrazit celou diskusi
Další videa