Středa 5. října 2022
Svátek slaví Eliška, zítra Hanuš
Oblačno 16°C

49 migrantů přijíždějících z Česka zadrželi Němci. Jeli ve vlaku z Prahy, vrátili je zpět k nám

Autor: ČTK - 
19. srpna 2022
12:09

Německá policie zadržela za posledních sedm dní v bavorském příhraničním městě Furth im Wald 49 migrantů, kteří se snažili do země dostat z Česka. Neměli řádné povolení pro vstup na německé území, informovala Spolková policie v tiskové zprávě. Drtivou většinu migrantů vrátili policisté do Česka. Desítky lidí bez povolení ke vstupu do Německa odhalily příhraniční kontroly i v předchozích týdnech.

Téměř všechny migranty bez nutných povolení odhalily policejní hlídky ve vlacích z Prahy do Mnichova, který má ve městečku Furth im Wald první zastávku na německém území. Ze 49 zadržených migrantů jich většina pocházela ze Sýrie, tři z Tuniska a dva z Afghánistánu.

Německá policie vrátila 43 zadržených migrantů do Česka. Další čtyři nechala převézt do azylového zařízení v Řezně (Regensburg) a o dva nezletilé migranty se postaraly sociální služby v Chamu.

Podobné počty zadržených nejsou na česko-bavorské hranici úplně neobvyklé. Na konci července německá policie zadržela téměř 40 migrantů, kteří neměli oprávnění pro vstup do Německa. I v tomto případě se jednalo především o Syřany, kteří se pak museli vrátit do Česka.

Video  Jihomoravští policisté zadrželi za jediný den 74 nelegálních migrantů.  - Policie ČR
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa