Čtvrtek 25. dubna 2024
Svátek slaví Marek, zítra Oto
Oblačno, déšť se sněhem 9°C

Provokace na pietním aktu v Terezíně? Skupinka lidí přišla s vlajkou SSSR!

Autor: ČTK - 
15. května 2022
10:59

Na terezínský Národní hřbitov, kde se dnes koná tradiční tryzna k uctěni obětí nacistické perzekuce, přišla skupina lidí s českou vlajkou a vlajkou Sovětského svazu. Stojí u nich policie, zjistila na místě ČTK. Kvůli pokračující ruské invazi na Ukrajině letos ředitel Památníku Terezín Jan Roubínek nepozval představitele Ruska a Běloruska.

„Doufám, že jde jen o provokaci,“ řekl ČTK mluvčí Památníku Terezín Stanislav Lada. Podle něj některým lidem vadilo, že byla na Malou pevnost vyvěšena po ruské invazi na Ukrajinu ukrajinská vlajka.

Zástupci skupiny s vlajkou Sovětského svazu ČTK ale řekli, že vyvěšení ukrajinské vlajky ani chybějící představitelé Ruska a Běloruska problém nejsou. Dalších komentářů se zdrželi.

8:29
Dnes

Dana Drábová,.šéfka Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, ani na cestách nevynechává své ranní hlášení o radiační situaci na Ukrajině. „Zůstává normální,“ tweetuje z kyperské Larnaky a přidává svou fotku u památníčku ukrajinských obětí.

7:39
Dnes

Rusko v noci na dnešek zaútočilo na ukrajinskou Čerkaskou oblast, kde poškodilo klíčovou infrastrukturu. Zranění utrpělo šest osob. S odvoláním na tamní úřady o tom informovala agentura Reuters.

„Ráno nepřítel zaútočil na naši Čerkaskou oblast. Proti vzdušnému cíli byla nasazena komplexní protivzdušná obrana,“ uvedl v prohlášení šéf čerkaské oblastní vojenské správy. Útok si podle předběžných informací nevyžádal žádné oběti na životech, lékařskou pomoc zatím vyhledalo šest osob.

6:44
Dnes

Rusko podle odhadů německého ministra obrany Borise Pistoriuse už vyrábí více zbraní a munice než potřebuje pro invazi na Ukrajinu. Řekl to ve středu v televizi ARD.

Podle německého ministra se dá vysledovat, že v Rusku se stoupajícími výdaji na zbrojení a zavedením válečné ekonomiky „velká část nebo část toho, co se nově vyrobí, rozhodně nemíří na frontu, ale končí ve skladech“. Pistorius zároveň varoval před dalšími vojenskými ambicemi ruského prezidenta Vladimira Putina, píše agentura DPA. „Teď je možné být naivní a říct, že to dělá jen z opatrnosti. Jako skeptik bych ale řekl, že to dělá, protože má nebo by mohl mít něco v plánu,“ uvedl Pistorius.

Zobrazit celý online

Terezínská tryzna se koná u příležitosti 77. výročí osvobození. Rozhodnutí nepozvat představitele Ruska a Běloruska bylo podle Roubínka těžké, neboť většinu republiky osvobodila od nacistické okupace Rudá armáda.

Video  Expert pro Blesk o námluvách Finska s NATO a ruské chybě: Přesně tohle si Putin nepřál!  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

dzambulka007 ( 16. května 2022 13:03 )

V nemocnici ho vymenili.

dzambulka007 ( 16. května 2022 13:03 )

Bylo by mozne se nejak spojit a poslat mi kopii te fotky? Prichazim do styku s Amiky a oni si mysli, jak nas neosvobodili a my jim meli nohy libat.

dzambulka007 ( 16. května 2022 12:59 )

Ta britska ministryne zahranici, co poucovala Lavrova, ze ma stahnout tanky ze sveho vlastniho uzemi, take nebyla spatna. Hlavne ze jsou splneny kvoty.

dzambulka007 ( 16. května 2022 12:54 )

Pred par dny jsem si chtela oprasit znalosti o Jalte, abych poucila o historii nekolik Amiku, kteri si typicky mysli, ze bychom jim meli byt vdecni za osvobozeni, a na netu se pise, ze to povalecne rozdeleni jsou jenom nepotvrzene zvesti. Tak ja nevim, zacala se prepisovat historie?

dzambulka007 ( 16. května 2022 12:47 )

Asi proto, ze je to k tematu? A ty jsi proc sprosty?

Zobrazit celou diskusi