Čtvrtek 28. září 2023
Polojasno 24°C

Vdova po Kellnerovi (†56) je nejbohatší Češkou. Forbes: Má větší jmění, než měl její manžel

Autor: ČTK - 
6. října 2021
07:30

V čele letošního žebříčku nejbohatších Čechů a Češek, který sestavuje časopis Forbes, je Renáta Kellnerová. Čtyřiapadesátiletá vdova po vlastníkovi investiční skupiny PPF Petru Kellnerovi, který koncem letošního března tragicky zahynul, má podle dnes zveřejněného žebříčku majetek 374,7 miliardy korun. Je to o téměř 82 miliard korun více, než činil loni majetek jejího muže.

Na druhé místo se dostal Karel Komárek s majetkem za 117,8 miliardy korun. Vlastník KKCG, který mimo jiné ovládá Sazku, byl loni pátý. Na třetí místo tak sesadil realitního magnáta Radovana Vítka s majetkem za 103 miliard korun.

Video  Kellner (†56) očima ekonoma a politologa. Jak jeho nečekaná smrt zamíchá kartami?  - Blesk
Video se připravuje ...

Majitel Energetického a průmyslového holdingu (EPH) Daniel Křetínský, spolumajitel Czech News Center, vydavatele deníku Blesku a webu Blesk.cz, letos obsadil s 87,8 miliardy korun čtvrtou příčku. Ze čtvrtého na páté místo sestoupil premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Forbes jeho majetek odhaduje na 74,9 miliardy korun, je to o téměř miliardu více než loni. Nejbohatším lidem Česka na prvních šestnácti místech žebříčku majetek proti loňsku stoupl.

Druhým nejbohatším Čechem je Karel Komárek

Na druhé místo se letos dostal Karel Komárek s majetkem za 117,8 miliardy korun. Vlastník KKCG, který mimo jiné ovládá Sazku, byl loni pátý. Na třetí místo tak sesadil realitního magnáta Radovana Vítka s majetkem za 103 miliard korun. Nejbohatším lidem Česka na prvních šestnácti místech žebříčku majetek oproti loňskému roku stoupl, v celé stovce je pokles nebo stagnace majetku patrný u 14 jmen.

Letošní žebříček podle Forbesu odráží pandemickou dobu a má řadu změn. Je v něm devět nováčků a poprvé mu vládne žena. Do doby, než bude vypořádáno dědictví po Kellnerovi, bude uváděna Kellnerová a její rodina jako majitelé řady firem v hodnotě 374,7 miliardy korun.

Letos je v žebříčku nejvíce nováčků v historii

Nováčků v žebříčku ještě nikdy nebylo tolik tolik. Tomáš Čupr, zakladatel a spolumajitel firmy Rohlik.cz, je na 26. místě, zakladatel firmy ShipMonk Jan Bednář je dvaatřicátý. Do žebříčku se dostali také Zdeněk Šoustal a Milan Kratina z firmy Accolade, Josef Průša a Ondřej Průša z Prusa Research, manželé Kijonkovi ze Zásilkovny či Marcel Soural z Trigemy a Hubert Palán ze startupu Productboard. To podle Forbesu ukazuje, že se mimořádně dařilo sektoru e-commerce a technologickým startupům.

Skokanem roku se stal Aleš Zavoral, zakladatel on-line obchodního domu Alza.cz. Jeho majetek Forbes odhaduje na 65 miliard korun.

NovyZakon ( 6. října 2021 08:17 )

Dávno se měly důchody nad nějakou hranici /cca 10 mega/ prostě zestátnit a použít pro ty, co nestačili nakrást .......

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud