Neděle 25. července 2021
Svátek slaví Jakub, zítra Anna
Oblačno, bouřka 27°C

Česká pošta chystá na víkend odstávku: Uzavře všechny pobočky. Proč?

Autor: ČTK - 
15. června 2021
10:27

Všechny pobočky České pošty budou od pátečního večera do pondělí zavřené. Důvodem je plánovaná provozní údržba datových center společnosti. Odstávka se bude týkat jak poboček České pošty, tak Balíkoven Partner. Ty nebudou v době odstávky vydávat zásilky. ČTK to řekl mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Odstávka začne v pátek 18. června v 19:00 a potrvá do nedělních 24:00. V termínu plánované odstávky nebudou dostupné ani webové stránky spravované Českou poštou - www.ceskaposta.cz, www.postaonline.cz, www.postovnimuzeum.cz, www.datoveschranky.info, a všechny aplikace, například Sledování zásilek, Kalkulátor zásilek, Informace o poštách nebo PodaniOnline apod.

V uvedeném termínu nebude možné ani kontaktovat call centrum České pošty. Systém datových schránek bude během odstávky v provozu.

Česká pošta provozuje 3200 poboček buď vlastními silami, nebo prostřednictvím partnerů. Společnost zaměstnává kolem 27.000 lidí.

Video Briefing premiéra Andreje Babiše (ANO), ředitele České Pošty Romana Knapa a ředitelky ÚZSVM Kateřiny Arajmu po prohlídce distribučního centra České pošty v Malešicích. - Jiří Marek

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa