Sobota 17. duben 2021
Svátek slaví Rudolf, zítra Valérie
Zataženo, déšť 7°C

Stav přeživšího Horvátha z Kellnerova vrtulníku je dobrý: Vyšetřovatelé ho chtějí vyslechnout

Autor: ČTK - 
2. dubna 2021
07:27

Zdravotní stav jediného přeživšího sobotní nehody vrtulníku na Aljašce se zlepšuje a vyšetřovatelé doufají, že jej budou moci vyslechnout. Uvedl to místní zpravodajský portál Anchorage Daily News. Při havárii přišlo o život pět lidí, včetně nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Nehodu přežil pouze bývalý profesionální snowboardista David Horváth, který skončil ve vážném stavu v nemocnici v Anchorage.

Místní lékaři podle portálu nyní označili stav osmačtyřicetiletého snowboardisty za dobrý, což znamená, že je při vědomí a zotavuje se.

Federální vyšetřovatelé dopravních nehod doufají, že budou moci s Horváthem mluvit o tom, co se stalo, případně zda před srážkou nezazněla nějaká varování.

Podle Clinta Johnsona z amerického Národního úřadu pro bezpečnost v dopravě (NTSB) ve čtvrtek odpoledne nebyla ještě žádost o rozhovor s pacientem akceptována. Johnson označil rozhovor s jediným přeživším z havárie za „životně důležitý“ v této fázi vyšetřování.

Helikoptéra Airbus AS350B3 se šesti lidmi na palubě havarovala v oblasti ledovce Knik v sobotu večer. Podle všeho narazila do svahu těsně pod hřebenem, načež se po srázu zřítila asi o 250 metrů níž. Vrak stále zůstává na místě neštěstí, snahy o jeho vyzvednutí komplikují náročný terén a nepříznivé povětrnostní podmínky.

Vyzvednutí vraku a jeho předání do rukou vyšetřovatelů by mohlo umožnit prozkoumání záznamových zařízení vrtulníku, která mohou poodhalit odpovědi na nezodpovězené otázky kolem okolností havárie. Johnson doufá, že se tak stane do konce týdne.

Tým NTSB se mimo jiné snaží zjistit, proč byli záchranáři upozorněni na nezvěstný stroj až dvě hodiny poté, co vrtulník Soloy Helicopters přestal vysílat satelitní trasovací signál. Také zjišťují, za jakého počasí se nehoda stala, jaké zkušenosti měl pilot a v jakém stavu byl vrtulník. Tým by měli příští týden posílit další vyšetřovatelé.

Kromě 56letého Kellnera přišli při havárii o život také trenér snowboardingu Benjamin Larochaix, pilot Zachary Russell a dva horští vůdci Gregory Harms a Sean McManamy.

mbmb ( 2. dubna 2021 22:06 )

Presne tak rubi

mbmb ( 2. dubna 2021 22:04 )

pratele tolik clanku k tajemne osobe ! moc veliky vlastenec to nebyl co se dani tyce a take lockdown v CZ a tihle se nudi nahlas.Nechte to tak byt jenom pro srovnani k temto lidem bozsky Kaja od 17.let vystupoval az do konce Zivota a co mel 1 dum +1 chatu a 1 miliardu,platil dane v CZ .Tak si musi pripadat menecenny vedle Kozeneho,Bakalu atd,jak to vse vymnoukli za chvilku.A zadny opravdovy podnikatel neridi firmu z helikoptery.Take v O2 je binec, beda kdyz mate dotaz a chcete se zeptat.No mrtvym pokoj svaty a zranenemu at se uzdravi.Dasa + Monika take nevi kam na rekreaci !!!

rubi ( 2. dubna 2021 18:05 )

To je jako jediný přeživší z Mercedesu Diany a Dodiho, vůbec na nic si nepamatuje.

Zdenek ( 2. dubna 2021 15:12 )

Skuteční kmotři. Pět rodin, které ovládají Česko .... Úloha velkých kmotrů nabývá na důležitosti, zatímco kmotříčci jsou vytlačováni na okraj.

Jak říkal don Barzini ve filmu Kmotr: „Časy se změnily. Už to není jako za starých časů, kdy jsme si mohli dělat, co jsme chtěli." Pravidla se mění a velcí hoši určují nová pravidla.

Pokud by Nečas byl vskutku znepokojen "oligarchizací" české politiky, nezmiňoval by se o kmotříčkovi v důchodu jako je Háva, ale přešel by přímo ke všem Pěti rodinám. Nečas si ovšem dává velký pozor, aby z jeho úst nezaznělo cokoli, co by poukazovalo na významnost Kellnera, Dospivy, Komárka a dalších - nejspíše proto, že si dobře uvědomuje, že mají mnohem větší moc než on sám/ taky proo byl POZALUZE POTRETAN - Kabelkovy puc - prevrat 2013 /...

Jak se evropská krize zhoršuje a západní banky, energetické koncerny, developeři a průmyslové firmy se z Česka stahují, vliv Pěti rodin narůstá. Jedná se o nejvýznamnější trend, který můžeme dnes v Česku pozorovat. Pokud se nějaký politik pokusí tento trend zvrátit, může skončit - obrazně řečeno - jako senátor Pat Geary, který se v Kmotrovi 2 probudil s mrtvou prostitutkou v posteli. Aby se z této šlamastyky mohl dostat, muselo se pro něj přátelství s donem Corleonem stát nezbytností.


.... Pěti rodin ... Petr Kellner z PPF, Marek Dospiva z Penty, Patrik Tkáč z J&T, Karel Komárek z KKCG a Zdeněk Bakala z BXR. ....

Hestia1 ( 2. dubna 2021 11:42 )

Držím Davidovi palce, ať se z toho dostane s co nejmenšími následky a taky ať to zvládne psychicky, to bude teď nejdů­leži­tější­..ji­nak je dost možný, že si z havárie nic pamatovat nebude, to se většinou stává a vybavení vzpomínek přichází postupně během dalších let

Zobrazit celou diskusi
Další videa