Středa 24. dubna 2024
Svátek slaví Jiří, zítra Marek
Zataženo, déšť se sněhem 7°C

Češi se opět chystají na hory: Zájem o boby a sáňky je extrémní, vzkazují prodejci

Autor: ČTK, simao - 
11. února 2021
19:13

Víkend klepe na dveře a Češi se opět chystají vyrazit za zimními radovánkami. Nahrává jim i nová sněhová nadílka. Překážkou může být nedostatečné vybavení. Zájem o boby, saně i kluzáky je přitom vzhledem k nadále uzavřeným lyžařským areálům a dalším protiepidemickým opatřením extrémní, podepsaly se pod tím právě i dobré sněhové podmínky.

Češi se vrhli na internetu na nákup bobů, saní či kluzáků. Prodejci nabídku průběžně doplňují, přesto může být výběr vzhledem k vysoké poptávce omezený. Na dotaz ČTK to uvedli zástupci vybraných internetových obchodů a nákupního rádce Heureka.cz. 

Boby hledají víc než respirátory

Prodeje saní a bobů na internetu v lednu podle nákupního rádce Heureka.cz vyskočily na třicetinásobek proti loňskému roku.

„V lednu byl na Heurece právě výraz boby tím nejvyhledávanějším, lidé hledali boby a saně dokonce více než respirátory,“ uvedl šéf analytiků portálu Michal Buzek. I v průběžných únorových statistikách je podle něj zatím vidět, že o boby a saně mají lidé stále zájem.

Co se týká průměrných cen tohoto zboží, jejich změny podle Buzka závisejí na konkrétních modelech a prodejích. V některých případech se tak průměrná cena zvýšila až o polovinu, u některých modelů se podle něj téměř nezměnila. „Nejoblíbenější jsou aktuálně ´klasické´ červené boby s postranními brzdami, které stojí v průměru 400 korun,“ doplnil.

Video  Češi na horách: Davy lidí vyrazily do okolí Kvildy na Šumavě. Běžkaři i pěší turisté  - Blesk - Martina Neckářová
Video se připravuje ...

Rychle mizí ze skladů

Internetový prodejce Mall.cz sleduje u bobů a sáněk nárůst prodejů o zhruba 270 procent proti loňskému roku.

„Zájem zákazníků byl tak velký, že jsme dokonce na několik dní naše skladové zásoby vyprodali,“ řekla mluvčí e-shopu Pavla Hobíková. I přes naskladnění několika tisíc dalších kusů je podle ní velká část sortimentu znovu nedostupná. Lidé mohou nyní zatím vybírat ještě ze šesti druhů dětských bobů, jejich zásoby se ale každým dnem tenčí, dodala.

E-shopu Alza vzrostly v lednu prodeje sáněk, bobů a skibobů v řádech tisíců procent. Prodeje kluzáků, ale i koloběžek na sníh stouply o stovky procent.

První letošní měsíc tak podle divizního ředitele nákupu a prodeje Alzy Ondřeje Hnáta v absolutních prodejích tohoto zboží překonal celé loňské první čtvrtletí. „Výběr bobů a kluzáků začíná být omezený, avšak průběžně nabídku doplňujeme, a v nejbližších dnech očekáváme další tisíce kusů oblíbených modelů,“ uvedl.

Video  Hamáček proti otevření skiareálů: Nechceme ohrozit nemocnice! A pohrozil zavřením hotelů pro služebky kvůli zneužívání  - Blesk Zprávy / ČTK
Video se připravuje ...

marmat ( 12. února 2021 14:13 )

Snad jim NĚKDO vysvětlil, že 5 krajů je přesně z těchto důvodů ZAVŘENO !!!

Zobrazit celou diskusi