Koronavirus: AAA AUTO obnovuje výkup, kvůli prodeji vozu není nutná návštěva pobočky

Autor: red - 
31. března 2020
09:49

Během dvou týdnů, kdy se z nařízení vlády a ministerstva zdravotnictví nesmějí prodávat v provozovnách autobazarů ojeté vozy, se síti AAA AUTO podařilo prostřednictvím online prodeje doručit zákazníkům domů již 700 vozů. Vzhledem k tomu, že při podobném tempu se brzy zásoby nejprodávanějších aut začnou rychle snižovat, začal největší tuzemský prodejce jako první na trhu i s výkupem, který může rovněž fungovat bez poboček.

„Vzhledem k celkové situaci považujeme 700 prodaných vozů v České republice za dva týdny, po které platila nejtvrdší karanténní opatření, za velmi dobrý výsledek. Nicméně je třeba si uvědomit, že za běžných podmínek se v hlavní sezoně, která startuje vždy právě v březnu, za stejné období vozů prodá kolem 2000. Po přepočtu na měsíc jsme tedy na zhruba pětině výkonu, navíc za cenu drastického a plošného snížení cen vozů, které potřebujeme v maximální možné míře vyprodat. Vozy prodáváme bez marže, v řadě případů jsme šli dolů dokonce ještě pod nákupní cenu. Hodnota vozů je už prostě dnes někde úplně jinde, než když jsme je nakupovali,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings, provozovatele mezinárodní sítě AAA AUTO.

Auto si teď v prodejně nekoupíte: AAA Auto vám ho přiveze domů. A vydezinfikované

Podle Karolíny Topolové zájem zákazníků o nákup ojetých vozů neklesl tak nízko, jak by se dalo očekávat. „Řada lidí vždy plánuje nákup vozu po zimě, koronavirus přišel přesně doprostřed nejsilnější sezony. Lidé vědí, že individuální cestování vlastním vozem namísto veřejné dopravy je v době různých epidemií jedním z nejúčinnějších opatření, která pomáhají se nákaze vyhnout,“ dodala Karolína Topolová.

Díky pokračujícímu prodeji přes online AUTO od dnešního dne znovu jako první a zatím jediný obchodník s ojetými vozy rozjíždí výkup aut, který zastavilo okamžitě po uzavření prodejen před dvěma týdny. „Řada lidí se dostává nebo brzy dostane do složitých situací, kdy jim chybí nebo brzy bude chybět hotovost. Prodej vozu je v současné době jednou z cest, jak získat finance, kterých se v rodinném rozpočtu nedostává. Výkup provádíme mimo pobočky, prostřednictvím mobilních výkupčích. Podobně jako u online prodeje probíhá komunikace přes naše call centrum. Před dům zákazníka následně dorazí výkupčí vybavený ochrannými prostředky. Veškerá administrativa proběhne bez nutnosti návštěvy pobočky,“ vysvětlila Topolová.

„Mnoho zákazníků nás také oslovuje kvůli výměně svého staršího vozu za novější, protože chtějí využít enormního poklesu cen u nabízených aut. Také není možné si kupovat ojetiny z dovozu, protože s nimi není možné překračovat hranice a zahraniční prodejci jsou rovněž v karanténě,“ dodala. „Je ovšem nutné počítat s tím, že z důvodu poklesu prodejních cen ojetých automobilů na celém trhu se tento pokles nyní promítá i do cen na výkupu. Auta už prostě nemají stejnou hodnotu jako před vypuknutím pandemie,“ zdůraznila Topolová.

Trh se začíná měnit. Prodeje aut na LPG padají. Zákazníci chtějí hybridy

AAA AUTO se po vládou nařízeném uzavření poboček soustředilo zejména na prodej vozů prostřednictvím webu a call centra. Lidé si mohou vozy, o které mají zájem, vybrat na internetových stránkách AAAauto.cz a online si je zarezervovat. Na call centru se na zelené lince 800 110 800 následně domluví na místě a čase předání automobilu, doma nebo tam, kde se jim to nejvíce hodí. Vydezinfikovaný vůz na místo přistaví prodejce vybavený ochrannými pomůckami. Stejně tak je možné uzavřít na místě na nákup vozu na splátky úvěr, poskytovaný renomovanými partnery.

Waldin ( 14. dubna 2020 10:32 )

Celkem fajn služba, nejdříve prodej a teď i výkup. Když člověku dojdou rezervy a bude nejhůř, mají možnost rychlého přísunu peněz, což mi přijde fajn.

Pancho ( 10. dubna 2020 15:33 )

Taky jsem s nimi spokojený. Člověk má jistotu a když si k tomu sjednáte to jejich pojištění, tak máte až 36 měsíců záruku jak na mechanické, tak i elektrické části vozu, což se určitě vyplatí za ty peníze. Sice jsem ho uplatňovat ještě nemusel, ale člověk nikdy neví

karlosar ( 3. dubna 2020 09:08 )

tak to já zas jo, kdyby je prodávali a s autem od nich taky nemám problém ;-) (už druhé od nich mám)

Schlafenberg ( 1. dubna 2020 13:14 )

Od AAA auto bych si nekoupil ani topinkovač

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud