Sasko nabízí českým pendlerům 1100 korun denně. Chce si udržet zdravotníky

Autor: ČTK - 
24. března 2020
16:07

Sasko si chce udržet Čechy pracující v oblasti zdravotnictví. Českým pendlerům proto nabízí podporu ve výši 40 eur denně (1100 korun), pokud nyní i přes problémy s překračováním hranic zůstanou v práci. Podpora je připravena také pro jejich rodiny. Informovala o tom televizní a rozhlasová stanice MDR s odvoláním na saského premiéra Michaela Kretschmera, podle něhož by se opatření mohlo týkat asi 1000 Čechů.

Na podporu mají nárok Češi dojíždějící do saských příhraničních regionů za prací ve zdravotnictví, a to nejen ti pracující přímo ve zdravotnických pozicích, ale třeba také zaměstnanci kuchyní nebo prádelen, které jsou k provozu nemocnic a dalších zdravotnických zařízení nezbytné.

Do Saska se mohou vydat i s partnerem a dětmi. Každý nepracující člen rodiny má v takovém případě nárok na podporu 20 eur denně (550 korun).

Jsou jako sousedé, kteří s plnými talíři zvou k bohatě prostřenému stolu. Sasko a jeho Drážďany servírují to nejlepší, co si lze v jakékoli roční době užít.Jsou jako sousedé, kteří s plnými talíři zvou k bohatě prostřenému stolu. Sasko a jeho Drážďany servírují to nejlepší, co si lze v jakékoli roční době užít. | Jakub Poláček

Ministr hospodářství Martin Dulig v úterý firmám, které mají obavy z toho, že přijdou o české a polské zaměstnance, doporučil, aby je na přechodnou dobu ubytovaly v hotelech a penzionech.

Česká vláda v pondělí rozhodla o tom, že kvůli šíření koronaviru opět zpřísní podmínky pro dojíždění za prací přes hranice. Pokud chtějí takzvaní pendleři od čtvrtka nadále pracovat v Německu a Rakousku, mají si tam zajistit ubytování.

Milan mid ( 25. března 2020 13:27 )

NĚMCI BY SE O NĚ MĚLI POSTARAT !!KDYŽ TAM BEROU MZDY PŘÍDAVKY PLATÍ TAM DANĚ NEMOCENSKÉ A ZDRAVOTNÍ POJIŠTĚNI TAK KDO BY SE MĚL O NĚ POSTARAT ??TADY NIC NEPLATÍ TAK PROČ BY JSME JIM MĚLI NĚCO DÁVAT MY ???

Jan Brandis ( 24. března 2020 19:36 )

V případě že budou po celou dobu v Německu, proč ne. Ale každodenní dojíždění by měli zakázat.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud