Sobota 18. května 2024
Svátek slaví Nataša, zítra Ivo
Oblačno, déšť 19°C

Nával v Krkonoších: Ve Špindlu i Peci zkolabovala doprava, řidiči stáli v koloně

Aktualizováno -
29. prosince 2019
17:10
Autor: ČTK, kal - 
29. prosince 2019
13:17

Doprava do hlavních středisek středních a východních Krkonoš Špindlerova Mlýna a Pece pod Sněžkou v neděli kolem poledne zkolabovala. Silnice zaplnila auta turistů, kteří přijeli do hor strávit konec roku a oslavit příchod roku nového. Policie příjezdové silnice do středisek uzavřela a řidiči museli počítat s tím, že budou muset počkat v kolonách. ČTK to řekla mluvčí policie Magdaléna Vlčková. Česká televize v 15 hodin informovala, že doprava ve Špindlu už je klidnější.

Turisté a návštěvníci hor během dopoledne ve Špindlerově Mlýně a v Peci pod Sněžkou zaplnili všechna parkoviště. „Nejhorší situace byla mezi polednem a 14:00, kdy se na obou příjezdových cestách tvořily největší kolony, v nichž lidé museli čekat i desítky minut,“ řekla Vlčková. Kolem 16:30 už byla doprava do obou středisek plynulá a bez kolon.

Dopravu na příjezdu a ve střediscích odpoledne regulovaly posílené policejní hlídky. „Dopravní situaci budou v obou střediscích policisté i nadále monitorovat,“ řekla Vlčková. Situace se odpoledne zlepšila i díky tomu, že střediska začali opouštět jednodenní lyžaři.

Zimní střediska jsou nejvíce naplněná turisty právě na přelomu starého a nového roku. Pro hoteliéry jde o vrchol sezony. Špindlerův Mlýn a Pec pod Sněžkou nabízejí, spolu s areálem na Černé hoře, momentálně nejlepší podmínky k lyžování v Krkonoších.

zaka ( 29. prosince 2019 14:48 )

To je tak když se tam musí ty debilní ,,celebrity"ukázat

Zobrazit celou diskusi