Dostanou přidáno minimálně 1500 korun. Lidé v Českém rozhlasu si od ledna polepší

Autor: ČTK - 
27. listopadu 2019
19:23

Český rozhlas navýší od začátku příštího roku mzdy všem zaměstnancům o tři procenta, nejméně ale o 1500 Kč. Vzroste i příspěvek na penzijní připojištění. Vedení ČRo se na tom dohodlo s odbory. Na jednání rady rozhlasu to dnes oznámil generální ředitel René Zavoral. Zvýšení mezd a navýšení penzijního připojištění vyjde ročně na 40 milionů korun.

Původní požadavek odborů přitom kopíroval návrh Českomoravské konfederace odborových svazů, tedy navýšení mezd o šest procent.

„Jsem rád, že kolektivní vyjednávání probíhalo korektně a v krátkém časovém období jsme dosáhli kompromisu. Značnou část úspor investujeme do zaměstnanců v podobě navýšení jejich mezd i sociálních benefitů. Posílení platové konkurenceschopnosti Českého rozhlasu a jeho pracovníků zůstává i nadále jednou z mých priorit,“ uvedl Zavoral.

Podle výše základního platu se hodnota navýšení může kvůli stanovené minimální částce vyšplhat až na deset procent. Od Nového roku dojde také k navýšení příspěvku na penzijní připojištění zaměstnanců o 200 Kč, tedy na 1400 Kč.

Loni se v ČRo zvýšila průměrná měsíční mzda o zhruba 1500 Kč na 39.394 Kč a navíc 90 procent zaměstnanců dostalo přidáno i letos od 1. ledna. V letošní listopadové výplatě zaměstnanci dostanou odměnu 12.000 Kč. V minulém roce také ČRo snížil počet pracovníků o více než 100 lidí.

Video  České elity vs. miliony ohrožených a strádajících: Jak je Česko rozdělené a proč, o tom promluvili sociologové Prokop a Buchtík 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Další videa
Články odjinud