Kaufland prodával falšované klobásy, odhalila inspekce. Obsahovaly méně masa

Autor: ČTK, tva - 
7. listopadu 2019
15:00

Tyrolské klobásy vyrobené v Rakousku obsahovaly méně masa, než bylo uvedeno na obale, zjistila Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Vzorek inspektoři odebrali v Kauflandu a nařídili je neprodleně stáhnout z prodeje a s prodejcem zahájí správní řízení o uložení pokuty, uvedl ve čtvrtek v tiskové zprávě mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Případy falšování masných výrobků nejsou výjimečné, letos však šlo ve třech případech o potraviny polských výrobců, rakouský původ je výjimkou. Výrobcem je Handl Tyrol a konkrétně jde o výrobek s názvem Tyrolini Tyrolské klobásky v balení 120 gramů s datem trvanlivosti do 5. prosince.

Zatímco výrobce uvedl, že na 100 gramů klobás použil 190 gramů vepřového masa, laboratorní rozbor ukázal použití pouze 161 gramů masa. Pokud výrobci použijí méně masa, obvykle jej nahradí jinou, levnější složkou a získávají tak nelegální výhodu před konkurencí.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

jarda19 ( 7. listopadu 2019 20:25 )

Tak to by mně zajímalo jak se dá do 100g klobásy dostat 190g masa.

pooresh ( 7. listopadu 2019 19:32 )

To je ale hovadina,ze 160gr.masa udelali 100gr.klobasy.To je snad vynikajici kvalita,to neudela zadny cesky vyrobce,a od Babiskina 2x ne!

mckenzie ( 7. listopadu 2019 18:29 )

Rakušani to udělali z lásky k česku

jiraaaaa ( 7. listopadu 2019 17:41 )

kaufland prodava pouze svinstvo protoze na vyrobce tlaci cenou na ukor kvality ale prasata tam budou chodit nakupovat stale ..lidi jsou fakt dobytek žrat takovy bordel

zlymikes ( 7. listopadu 2019 16:24 )

do kaufu chodím jen pro kapsičky kočičce, má je ráda.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud