„Kellner bude televizním králem,“ zhodnotili Němci nákup Novy a CME skupinou PPF

Autor: ČTK - 
28. října 2019
15:05

Nejbohatší Čech Petr Kellner se podle německého listu Handelsblatt díky převzetí mediální společnosti Central European Media Enterprises (CME) stane „televizním králem východní Evropy“. Handelsblatt v pondělí rovněž upozornil, že Kellner touto akvizicí posiluje svůj politický vliv.

Kellnerova investiční skupina PPF ohlásila dohodu o převzetí CME v neděli večer. CME vlastní v České republice televizi Nova a další stanice, působí také v Bulharsku, Rumunsku, Slovinsku a na Slovensku.

„Petr Kellner je v cíli svých televizních snů,“ napsal Handelsblatt. „Koupí CME posiluje svůj politický vliv ve střední a východní Evropě,“ uvedl rovněž.

List poznamenává, že Petr Kellner udržuje úzké kontakty s politickými špičkami v České republice i v dalších zemích. Televizní pořady společnosti CME se podle Handelsblattu sice soustředí na zábavu, hrají však také důležitou roli při prosazování politických cílů.

Kellner řekl, co za nákupem stojí

Součástí CME v České republice je společnost CET 21, která je držitelem licencí na vysílání televizních stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport, Nova 2, Nova Action, Nova Gold a Nova International.

„Nákupem CME, respektive jejích mediálních aktivit v pěti evropských zemích, sledujeme především cíl doplnit náš telekomunikační byznys ve střední a východní Evropě. Chceme využít synergie mezi tvorbou mediálního obsahu a jeho distribucí. Motivem je tedy především rozvíjení telekomunikačního a mediálního byznysu. CME je dobře fungující společností a po jejím převzetí neplánujeme žádné překotné zásahy do jejího fungování,“ uvedl v neděli Kellner.

Kellnerova skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb přes telekomunikace, strojírenství, biotechnologie, pojišťovnictví, nemovitosti až po zemědělství. PPF investuje do řady odvětví od finančních služeb přes telekomunikace, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství a působí ve 23 zemích v Evropě, Asii a Severní Americe.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

anonym01 ( 30. října 2019 11:52 )

jen doufam, ze regulatori budou mit ROZUM A NESCHVALI KELLNEROVE SKUPINCE NIC. JINAK NAM TU ZVITEZI POPULISTE A CELOU NASI EVROPU MUZEME POHRBIT! KELLNERA PRECI PODPORUJI RUSOVE oKAMUROVCI, KLAUSOVE A SPOL./ TO BUDE BRAJGL!

tomik007 ( 29. října 2019 22:26 )

O TOMHLE se Kikine vzdycky zdalo

liskabystrouska ( 29. října 2019 16:51 )

;-..stejne tam nic nedavaji jen houvadiny

_zacotomame ( 28. října 2019 17:43 )

Dobrou zprávou by bylo, kdyby koupil Agrofert i s Babišem.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud