Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 22°C

Řidiče čeká zřejmě nejhorší prázdninový víkend. A Chorvati zpřísnili pokuty

Autor: ČTK, tva - 
1. srpna 2019
17:00

České motoristy čeká zřejmě nejnáročnější prázdninový víkend. Provoz na silnicích zkomplikuje konec letních prázdnin v několika německých spolkových zemích a také dvě velké sportovní události. Cestu do Chorvatska navíc mohou prodražit vyšší pokuty, které tam ve čtvrtek začaly platit. Informoval o tom Besip.

O víkendu se dá na českých dálnicích očekávat zejména více řidičů z Německa. Prázdniny končí v Berlíně a Braniborsku, poslední prázdninový týden má i řada dalších spolkových zemí.

O víkendu se navíc v Česku nebo v jeho blízkém okolí koná několik sportovních událostí. Velký počet návštěvníků zřejmě dorazí na motocyklovou velkou cenu v Brně. Komplikace lze proto očekávat na opravované dálnici D1 a v okolí Brna. Ve stejných dnech se v Budapešti koná závod Formule 1, na který každoročně míří desítky tisíc fanoušků z celé Evropy. Kolony tak mohou vznikat zejména na cestách v Maďarsku nebo Rakousku.

Uzavírka Lanového mostu i opravy na začátku D1

Omezení se nevyhnou ani hlavnímu městu. Provoz může v Praze zkomplikovat zejména víkendová uzavírka Lanového mostu na Jižní spojce. Vedle toho jsou uzavřeny podjezdy ze Zahradního města na Strašnice a Skalku a ze Záběhlic do Strašnic. V celém okolí se tak dají očekávat kolony. Komplikovaný bude i výjezd z Prahy po dálnici D1, kde se aktuálně opravuje vozovka mezi druhým a 11. kilometrem.

Na pomalejší dopravu se musí řidiči připravit i při cestách do zahraničí. Provoz v Itálii zkomplikuje například pokračující oprava dálnice mezi Benátkami a Udine, v Chorvatsku pak uzavřený sjezd na Zadar nebo poškozená vozovka na tamní dálnici A1.

Jak informuje Besip na svých stránkách, v Chorvatsku od 1. srpna hrozí přísnější pokuty. Tvrdší postihy se týkají zejména přestupků při překročení rychlosti, užití alkoholu či mobilního telefonu nebo nepřipoutání se. Novinkou je také pokuta za nedodržování předepsané vzdálenosti mezi vozidly.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud