Převaděči 13 migrantů z D1 hrozí 5 let v base. Za přepážku v kamionu narval i malé děti

14. 4. 2019
09:08

Cizinec, který ve čtvrtek převážel po dálnici D1 přes Vysočinu v dodávce běžence z Iráku, je ve vazbě a hrozí mu až pět let vězení. Pětatřicetiletý muž z Lotyšska je ve vazební věznici v Brně. Za falešnou přepážkou se v dodávce tísnilo 13 lidí, mezi nimi tři malé děti. Část běženců v sobotu policie předala na Slovensko, zbývající jsou v záchytných zařízeních pro cizince v Česku. Sdělila to v neděli policejní mluvčí Dana Čírtková.

Cizinec podle kriminalistů zřejmě běžence naložil v Rumunsku, nelegálně je chtěl převézt do Velké Británie. Obviněn byl z organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice.

Cizinecká policie zastavila dodávku Mercedes Benz ve čtvrtek ráno na 162. kilometru D1 směrem na Prahu. Běžence našla za falešnou přepážkou v nákladním prostoru. Neměli u sebe doklady totožnosti ani doklady, které by jim umožňovaly pobyt v ČR. „Všichni byli vystavení nelidskému a ponižujícímu zacházení. Žádná zranění však na jejich tělech zjištěna nebyla,“ uvedla mluvčí.

Slovenští policisté už převzali šest běženců včetně tří dětí. Zbývající běženci jsou v zařízeních ve Vyšních Lhotách a v Bělé Jezové. Neboť je důvodné podezření, že se jedná o cizince, kteří jsou již žadatelé o mezinárodní ochranu v jiné zemi Evropské unie,“ uvedla Čírtková. Pokud se to potvrdí, budou cizinci předáni do země, v níž o ochranu požádali.

tomik007 ( 14. dubna 2019 14:09 )

Takze se nakonec do ty germanie prece dostanou

egyptanka ( 14. dubna 2019 11:12 )

PĚT let? To si děláte legraci? To mi hlava nebere.

mandat ( 14. dubna 2019 10:09 )

Za pasovani lidi by meli byt vysoke tresty, min. 25 let.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa