Módní řetězec Primark míří po letech do Česka. Obchod otevře v centru Prahy

Autor: Mii - 
26. února 2019
20:00

Irský obchodní řetězec s cenově dostupnou módou a doplňky do domácnosti Primark jedná o otevření své první pobočky v Česku. Obchod by se měl nacházet v centru Prahy, konkrétní místo a datum otevření ale zatím zástupci firmy prozradit nechtěli. V úterý o tom informovaly Hospodářské noviny.

Oznámení vstupu Primarku do Česka předcházelo ze strany firmy několikaleté zvažování a vyjednávání. Dnes je rozhodnutí finální a již byla podepsána nájemní smlouva pro první obchod v Praze.

S výběrem vhodné lokace v Česku pomáhala Primarku poradenská společnost Cushman & Wakefield. „Primark je jeden z nejvýznamnějších globálních prodejců oblečení. Středoevropský trh je pro značku důležitý,“ sdělil pro HN zástupce firmy Jan Kotrbáček.

Nákupní „zájezdy“ do Primarků

Ačkoli se dosud Primark v Česku nenacházel, obchod je kvůli svému širokému sortimentu a cenové dostupnosti oblíbený i mezi Čechy. Často za jeho návštěvou vyrážejí za hranice, hlavně do německých Drážďan nebo do Vídně. Neobvyklé nejsou ani organizované nákupní „zájezdy“ do Primarků v těchto městech. 

Z toho důvodu má podle Romana Sovjáka, šéfa analytické firmy CzechSuperbrands, Primark na českém trhu velký potenciál. Dodává navíc, že Praha je pro řetězec zajímavá kvůli své oblíbenosti mezi turisty.

Řetězec se obával jiné měny než eura

Primark přitom již určitou zkušenost s Českem má. V Boru u Tachova se nachází distribuční centrum, ze kterého se obsluhují německé pobočky. Jak přesně bude vypadat prodejna v Praze, zatím není jisté, Kotrbáček jen sdělil, že bude mít rozlohu několik tisíc metrů čtverečních.

Celkem provozuje Primark 363 prodejen po celém světě. Značka je známá zejména ve Velké Británii, postupně ale proniká i do Evropy. Vedle Česka se pomalu zabydluje i v Polsku nebo Slovinsku. Polsko bylo kritické, jelikož se v něm také neplatí eurem a toho se dosud Primark obával. Firmě se finančně daří, jen loni utržila 7,47 miliardy liber (zhruba 222,7 miliardy korun).

Více o Primarku čtěte ZDE

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

snehulak ( 27. února 2019 08:18 )

Módních řetězců není nikdy dost. České ženy se jen třěsou na to, nakoupit prádélko 1500 a kus, nebo halenku za podobnou cenu.

dandova ( 27. února 2019 08:17 )

To budou mít děti v Bangladéši radost.

bobeszchaloupky ( 27. února 2019 07:57 )

druhá největší Vietnamská tržnice po SAPĚ

1912 ( 27. února 2019 06:14 )

to samé je CA které dováží ty šunky z Rakouska já jezdím do Dráždan a tam mají lepší a kvalitnější zboží !!!

1912 ( 27. února 2019 06:12 )

V Dráždanech je již dlouho a jezdí tam mnoho Čechůnu !Já nenakupuji jsou to takové indické a bagladešské šunky co šijí pro tento obchodní řetězec

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud