Symfonie na noční obloze: 5 nejkrásnějších ohňostrojů letošního roku

 • Autor: yks - 
  1. 1. 2019
  16:15

  Je to možná kontroverzní zábava, ale má miliony fanoušků po celém světě. Každý rok se shromáždí, aby přihlíželi slavnostním ohňostrojům. Některé z nich jsou tradičně velkolepé a přilákají pozornost davů. Tady je 5 nejokázalajších barevných symfonií pro temnou půlnoční oblohu.

  Letos se hodně hovořilo o tom, jak zhoubný dopad mají ohňostroje na divoká zvířata a také na domácí mazlíčky. Bez ohledu na to, praxe velkolepých podívaných pokračuje ve velkých světových metropolích i v malých městečkách. A které ohňostroje vzbudily nejvíc pozornosti?

  Světové metropole oslavily příchod nového roku.Světové metropole oslavily příchod nového roku. | Profimedia

 • 1.Sydney: Ohňostroj vzlétl z mostu, člunů i z budovy místní opery

  Půlnoční ohňostroj v australském Sydney byl přinášen živě přes internet. Během odpoledne zasáhlo město několik silných bouřek, ale promáčení Australané si ani tak nenechali ujít podívanou, jakou mají možnost zažít jen jednou ročně.

  Video Velkolepé vítání roku 2019 v australském Sydney 

 • 2.Moskva: Klasika v zimním hávu

  Moskva přivítala fanoušky noční hry světel spíše klasicky vyhlížejícm spektáklem, při kterém Rudé náměstí ozářilo mnoho krásných barev. 

 • 3.Paříž: Podívaná u Vítězného oblouku

  Davy Pařížanů i turistů přihlížely kombinaci laserové show, videomappingu a klasického ohňostroje. 

   

 • 4.Dubaj: Luxus ve světelném podání

  Luxusní hotel a nejvyšší budova světa v jednom nabídla světu podívanou využívají videomapping i ohnivou show. Není to poprvé ani naposledy, co fascinovaní diváci zblízka i z daleka sledovali okázalost v podání jedné z nejbohatších zemí světa.

  Video Takto vítala rok 2019 Dubaj: Ohňostroj kolem ikonického mrakodrapu Burdž Chalífa - Reuters

 • 5.Londýn: V hlavní roli Velké oko

  Londýnský ohňostroj na břehu Temže doprovodila energická hudba, která mu dodala opravdový šmrnc. Desítky tisíc diváků z něj nemohly spustit oči.

   

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa