Středa 24. dubna 2024
Svátek slaví Jiří, zítra Marek
Zataženo, déšť se sněhem 7°C

Exstarosta Uherského Hradiště (†68) podlehl těžké nemoci. Město vedl v barvách ODS

Autor: ČTK, nkov - 
4. prosince 2018
13:33

Po těžké nemoci zemřel v úterý ráno bývalý starosta Uherského Hradiště Květoslav Tichavský. Bylo mu 68 let. Tichavský byl ve městě oblíbený, kromě politiky se léta věnoval například trénování atletů, působil i u reprezentace. Město o jeho úmrtí informovalo na svých webových stránkách.

Tichavský se stal starostou jako lídr ODS v listopadu 2010, předtím byl dlouholetým místostarostou. Po komunálních volbách v roce 2014, kdy obsadil funkci starosty Tichavského stranický kolega Stanislav Blaha, z klubu zastupitelů ODS vystoupil.

V minulosti působil rodák z Dobrkovic na Zlínsku také jako krajský zastupitel a předseda atletického klubu TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště. Býval mimo jiné vedoucím krajských výprav na mistrovství republiky v atletice a členem realizačního týmu české reprezentace na dlouhých tratích. V roce 1974 stál u zrodu atletických sportovních tříd na 3. ZŠ v Uherském Hradišti.

„Město Uherské Hradiště oznamuje, že dne 4. prosince 2018, ve věku 68 let, prohrál svůj boj s dlouhou a těžkou nemocí pan Květoslav Tichavský, který byl starostou města Uherské Hradiště v letech 2010 až 2014. Město Uherské Hradiště vyjadřuje pozůstalé rodině pana Květoslava Tichavského nejhlubší soustrast,“ uvedla radnice na webových stránkách. Místo a čas posledního rozloučení radnice nezveřejnila.

petrw ( 4. prosince 2018 17:34 )

Dobrých lidi je škoda

Zobrazit celou diskusi