Ve Dvoře Králově bude sraz strašidel, zoo zaplnily stovky dýní

Autor: ČTK, for - 
1. listopadu 2018
18:25

Stovky rozsvícených dýní v uplynulých dnech zaplnily areál ZOO ve Dvoře Králové nad Labem. Vydlabali je návštěvníci zahrady v rámci akce Týden duchů, který začal 27. října a skončí v neděli 4. listopadu. Vrcholem Týdne duchů, který je inspirovaný anglosaskou halloweenskou tradicí, bude sobotní sraz strašidel. Uvedla to mluvčí parku Andrea Jiroušová.

„Letos jsme připravili přes 4000 dýní, které jsou návštěvníkům k vydlabání zdarma. Dýni však musí nechat v zahradě, umístit ji mohou na libovolné místo. Večer tak areál ožívá stovkami rozsvícených dýňových strašidýlek,“ řekla mluvčí. Tajemnou atmosféru zahrady navozuje strašidelná výzdoba a také se v ní pohybuje obživlý duch z Afriky, což jsou dva pracovníci zoo v kostýmu s africkou maskou.

Video  Řada akcí v Brně na Halloween je vhodná spíše pro dospělé. Oslava dušiček v ZOO Brno je určená hlavně pro děti.  - Markéta Malá

Na sobotu vpodvečer zoo chystá sraz strašidel. „Děti i dospělí si budou moci otestovat svou odvahu a vydat se na strašidelnou stezku mezi čarodějnice, kostlivce a jiné příšery. Stezku odvahy pořádáme ve spolupráci se spolkem Střemcha z Bílé Třemešné,“ řekla Jiroušová. Program Týdne duchů zoo o víkendech doplnila o noční pozorování netopýrů a o večerní komentované prohlídky zahrady s loučemi.

Dvorská zoo je v Týdnu duchů otevřená od 9:00 do 18:00. Návštěvníci se ale mezi strašidly vyrobenými z dýní mohou procházet i déle.

Týden duchů dvorská zoo pořádá od roku 2001 a každoročně přiláká několik tisíc návštěvníků.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud