Lidé v hale v České Třebové těsně unikli smrti. Projektanti vyvázli s podmínkou

Autor: ČTK, nkov - 
13. 9. 2018
15:15

Dva muže, kteří se podíleli na projektu střechy sportovní haly v České Třebové, ve čtvrtek soud potrestal podmíněnými tresty. Střecha se loni zřítila při zápasu, v hale bylo asi 80 lidí. Všem se podařilo bez úhony z místa neštěstí utéct. 

Projektant Pavel Škorpil byl odsouzen na dva roky vězení s podmíněným odkladem na dva roky, statik Jiří Khol, který měl projekt kontrolovat, dostal stejný trest. Škoda dosáhla zhruba 20 milionů korun, zaznělo u Okresního soudu v Ústí nad Orlicí.

Podle soudního znalce se střecha zřítila kvůli špatnému a poddimenzovanému spoji dolní pásnice, která byla rozdělena na dva díly. Střešní konstrukce byla sestavena z dřevěných vazníků. Znalec konstatoval, že mezi statickým modelem a realizací konstrukce nebyl soulad, střecha byla nedostatečně ztužena a při stavbě chyběly pravidelné kontroly.

Oběma mužům soud udělil ještě peněžité tresty, Škorpilovi 200 000 korun a Kholovi 100 000 korun. Škorpil navíc dostal tříletý zákaz činnosti.

Škorpil zavinění odmítl. Podle něj vznikla závada při výrobě vazníků a jejich montáži. Rozsudek zatím není pravomocný, obhájci obou obžalovaných se na místě odvolali.

Video V nové hale v České Třebové se zřítila střecha. 80 lidí prchalo. - TVCOM.cz

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

urim ( 13. září 2018 16:04 )

No,já bych to tolik nezlehčovala.Byli tam rychlí,mladí chlapci, ale zrovna tak se to mohlo stát při plné hale malých dětí a pak bych to viděla dost tragicky. Šlendrián je to v každém případě.

bre-burda ( 13. září 2018 15:43 )

Proboha, který dramatik vymýšlel ten název. Na filmových záběrech je vidno jak ty vazníky dlouho předem signalizují destrukci a jak pomalu a zvolna uprostřed, v rozpojené části, dosedají na podlahu. Bylo to jistě šokující ale k překvapivému dramatu trochu daleko.

Zobrazit celou diskusi
Další videa