Rozčilení Češi na Rhodosu: Nechali nás spát na zemi, dali 6 eur na jídlo a potíže neskončily

Autor: simao, ČTK, trm - 
31. července 2018
07:18

Zatímco někteří Češi se z kolabujícího letiště na Rhodosu vrátili i po 19hodinovém čekání domů, jiné problémy v Řecku zdržely na letišti dál. Blesk Zprávám se ozvala další z cestujících s tím, že i jejich odpolední let do Brna byl posunut na noc. „Noclehárna Rhodos“ tak pokračovala dál. Letadlo nakonec dosedlo na brněnském letišti kolem 7:00 ráno, se zpožděním 12,5 hodiny.

„Noclehárna na letišti Rhodos pokračuje. Původně měl náš let do Brna odlétat v 16:45 z Rhodosu, ale zatím stále není jasné, v kolik odletíme. Předpoklad je kolem tří hodin ráno. Informace ale přicházejí pozdě a vůbec nevíme, zda ve tři ráno opravdu letiště opouštíme. Zatím nám byly poskytnuty vouchery v hodnotě 6 eur na jídlo,“ napsala Blesk Zprávám jedna ze zoufalých cestujících.

Podle ní však tentokrát nešlo o technickou závadu na letišti. „Jde o technickou závadu na letadle, kterou se snaží odstranit od odpoledních hodin. Podrobnosti nám ani delegáti nebyli schopni sdělit,“ tvrdila Češka, jejíž jméno redakce zná.

Let společnosti Travel Service měl přiletět do Brna v pondělí v 18:30, nakonec ale dorazil s víc než dvanáctihodinovým zpožděním kolem sedmé ráno, zjistily Blesk Zprávy.

Dotkly se problémy na letišti i Vás? Napište nám o svých zážitcích na e-mail tip@blesk.cz

Kolaps na letišti v Řecku popisovali České televizi i další Češi, kteří se vrátili zpět do vlasti a jimž závěr dovolené také notně zhořkl. 

„Zůstali jsme na tom letišti a vůbec jsme nebyli informováni, nikdo nám neřekl, jestli a v kolik poletíme, proč nepoletíme a potom vlastně jsme tam byli celou noc,“ postěžovala si jedna z českých cestujících České televizi. „Nechali nás ležet na zemi, nedali nám ani najíst, napít, nic,“ uvedl další z Čechů, který se vrátil z Rhodosu. „Po 19 hodinách nás posadit do té potvory, do letadla a nic nám k tomu neříct? Dost špatné,“ přidal se v ČT další z cestujících, který se dostal s prodlevou zpět do Prahy.

Různá řešení: Nory vezli do Turecka. A zpět

Problémy letiště na Rhodu přitom stihly samozřejmě i řadu dalších zahraničních turistů. Čekaly je však i další, neočekávané komplikace.

Část z přibližně tisícovky norských turistů byla podle norských médií poslána lodí do nedalekého Turecka, odkud měli odletět. Jenže kvůli přísnějším tureckým pravidlům týkajícím se data platnosti pasů některým z nich policie nepovolila odlet z tureckého letiště a museli zpět na řecký ostrov.

Někteří pasažéři zůstali v odbavovací hale přes noc, další byli rozvezeni do hotelů v okolí. Technické problémy přitom neutichaly. „Technické problémy při odbavování zavazadel na letišti na ostrově Rhodos způsobily zrušení či zpoždění řady letů. Odbavování je zajišťováno ručně, s pomocí tužky a papíru,“ uvedla norská veřejnoprávní televize NRK, pozastavující se také nad mnohahodinovým čekáním na letišti.

Video  Češi a další turisté uvízli dlouhé hodiny na Rhodosu. A Kramný doufá v obnovu řízení  - Barbora Horáková, Aleš Brunclík

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

marmat ( 31. července 2018 21:11 )

Škodolibí a zlostní trollové mají zde Vánoce !!! Konečně se dětičky vybarvily ...

marmat ( 31. července 2018 21:09 )

No počkej až vyrosteš a dopřeješ si KDEKOLIV dovolenou...Třeba starším autobusem přejde Tě humor velmi zlostné dítě...

OkoloHradce ( 31. července 2018 16:09 )

Tak já si myslím, že to těm Řekům pojištovna určo nezplatila, když předem zkrachovala. Pojištění jsi neměla?

OkoloHradce ( 31. července 2018 16:00 )

Přesně tak, Češi jsou všude nespokojeni, doma, v cizině, sami se sebou, s celým světem. Protivnej a strašně namyšlenej národ jsme. A samá česká kur.va u moře, člověk aby se za ty děfky styděl. Vcizině už nás mají ještě míń rádi než Němce a to je co říct. Češi se v cizině taky chovaj jak prasata a tahaj všude svý paštiky a tak nám v cizině říkají: Paštiky.

arne100 ( 31. července 2018 14:33 )

Já se divím že sem píšete takové kraviny.Museli jste tam jet,nemuseli.Je to jenom o tom že až přijedete domů a půjdete do práce tak byste nemohli o tom diskutovat kdo byl nejdále a jaké bylo moře a podobné kraviny.Tady doma je také vedro ale není to v cizině že ano sle-ice.A hlavně jestli jste si nezapoměli na tu dovču někde půjčit.Patří vám to všem a hlavně příští rok zase někam dál třeba na jižní pól abyste ukázali že na to máte.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud