„Šmírovací“ auta Googlu se vrací do Česka. Nafotí novinky do Street View

Autor: jer, ČTK - 
28. 6. 2018
19:20

Firma Google v létě opět vyšle speciální vozy pro focení Street View na tuzemské silnice. Zaměří se na aktualizaci snímků zejména na komunikacích propojujících města po celém území republiky. Firma to ve čtvrtek oznámila v tiskové zprávě. V minulosti přinesla celosvětová služba už řadu nevšedních až choulostivých snímků.

V Česku je Street View dostupné od roku 2007 a pravidelně prochází aktualizací, aby poskytovalo co nejvěrnější obraz reality. Kromě měst a silnic, které se dají snímat prostřednictvím Street View aut, Google v Česku zachytil i pěší zóny větších měst a další zajímavá, ale autem nedostupná místa. Pro ta se používá vozík Street View Trolley nebo speciální batoh známý jako Street View Trekker. Ten byl použit například pro nafocení Krkonošského národního parku nebo trasy Jizerské padesátky.

Díky Street View mohou uživatelé v České republice navštívit nejen většinu měst, ale i všechny české památky UNESCO a řadu hradů, zámků i přírodních památek. Infrastruktura se však neustále vyvíjí, proto je třeba jeho snímky pravidelně aktualizovat. Právě začínající snímkování pomůže, aby se uživatelé ještě lépe orientovali a snáze plánovali své cesty. Podobnou službu nabízí na svých mapách i Seznam.cz.

Video Jizerská 50 na Street View - Živě.cz
1080p 720p 360p

Street View je funkce Map Google, která je v současné době dostupná ve více než 85 zemích světa včetně částí Antarktidy a Arktidy. Uživatelé si díky ní mohou prohlížet 360stupňové snímky ulic měst, ale i přírodních a kulturních památek.

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View 

Doporučujeme
karlos107 ( 29. června 2018 08:03 )

Jak někde uvidím tyto zkurvennné špehy z googlu, tak ji hodím na přední okno žulovou kostku !!! Šmejsi zasraní. Tam si šmírujte doma vy parchanti !!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud