Češi jedí třikrát víc soli, než mají. Hodně je jí i v koření, upozorňuje lékař

Autor: ČTK, nkov - 
28. 6. 2018
14:41

Češi snědí denně v průměru trojnásobek soli, než je doporučená dávka, vyplývá ze statistik. Snížit ji pomůže sport, v potu se za hodinu vyloučí 1,5 až 3,5 gramu soli podle typu aktivity. Informace ve čtvrtek zazněly na tiskové konferenci k významu sodíku. Prvek ale není možné ze stravy úplně vynechat, minimální dávka je asi 500 miligramů sodíku na den. Kromě potu se vylučuje močí.

Soli stačí podle odborníků jedna čajová lžička denně, tedy asi šest gramů. Podle dat Českého statistického úřadu z roku 2015 byla ale spotřeba soli v Česku 5,7 kilogramu na osobu a rok, což je denně více než 15,5 gramu.

Nadměrné množství podle vedoucího lékaře Jednotky intenzivní metabolické péče Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Pavla Těšínského může způsobovat vysoký tlak, který je významným rizikem pro nemoci srdce a cév. Způsobit může také poruchu ledvin. „Sůl a solené potraviny mají podle některých studií souvislost s karcinomem žaludku,“ dodal.

Čtvrtinu soli lidé přijímají přímo ze základních potravin, zbytek z potravin zpracovaných nebo solením při vaření. Sůl se přidává například při výrobě pečiva, sýrů nebo masných výrobků.

Nutriční terapeutka Věra Boháčová pro snížení příjmu soli radí například nedosolovat hotové pokrmy. „Špetka soli může znamenat množství až jeden gram,“ řekla. Důležité je podle ní omezit potraviny, které mají „slané“ nebo „solené“ přímo v názvu, například brambůrky nebo tyčinky. Chipsy mají ve 100 gramech 1,5 až dva gramy soli, tyčinky čtyři až sedm gramů.

Vyhýbat by se lidé měli také směsím koření, v nichž tvoří sůl někdy až polovinu obsahu, dochucovadlům nebo hotovým marinádám. Lidé by také měli snížit spotřebu uzenin. Sůl ale obsahují třeba i sušenky nebo čokoláda.

Sodík, který pomáhá zlepšovat svalový výkon a zvyšovat vytrvalost, se při sportu vylučuje, pravidelní sportovci by jej tak naopak měli doplňovat. Podle nutričního terapeuta se zaměřením na sportovní výživu Pavla Suchánka je to nutné po intenzivnější fyzické aktivitě, hlavně v teplém počasí.

Video Potravinové „hnusy“ kupuje každý čtvrtý Čech. Expert radí, jak si v obchodě hlídat kvalitu. - Blesk TV

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

sores ( 28. června 2018 15:50 )

Nechápu jak se do bylinek může dostat sůl??????? Sůl solí i bez bylinek,kdežto byliny mají svou specifickou chuť, rozhodně ne slanou!

agfor ( 28. června 2018 15:39 )

A už to páni "dochtři" řekli Babišovi, když cpe do těch svých sr*á*gor všechno možný, jen ne to, co tam patří ?

lucio1 ( 28. června 2018 14:58 )

No aby ne, vždyť jí cpou do všeho, aby to vydrželo co nejdýl...

Zobrazit celou diskusi
Další videa