Zadlužené „lady Marmeládě“ pomohla z exekuce Dalíkova záhadná přítelkyně

Autor: ČTK, pk - 
14. 6. 2018
16:00

V době, kdy Marek Dalík, někdejší pravá ruka expremiéra Topolánka, nastupoval do vězení, jeho přítelkyně kupovala stavení v zapadlé vesničce Pohoří na Šumavě. Stavení  za devět milionů zakoupila od kuchařské celebrity Blanky Milfaitové přezdívané „lady Marmeláda“. Informoval o tom zpravodajský server iDnes.cz.

Milionový prodej stavení vytáhl Milfaitové trn z paty. Z katastru je totiž patrné, že ačkoliv se chlubí nejlepšími marmeládami, které vaří třeba i pro Buckinghamský palác, v Česku byla pronásledována exekutory, kteří byli připraveni prodat část jejích pozemků. Tudíž ji miliony od devětadvacetileté Dalíkovy přítelkyně, u níž není dohledatelné žádné podnikání nebo živnostenský list, zachránily před exekutory a z problémů se vyplatila. K tomu jí zbylé peníze pomohly splatit i hypotéku, kterou si vzala na nákup pozemků.

Dobrý vztah se Zemanovou

„Lady Marmeláda“ je mimo jiné dobrou přítelkyní první dámy Ivany Zemanové. Ta křtila obě její kuchařské knihy a dokonce pozvala Milfaitovou na inauguraci Miloše Zemana. 

„Inzerát na prodej domu byl veřejně dostupný několik měsíců. Vybrala jsem nejvyšší nabídku. Dům si koupila paní, jejíž jméno najdete v katastru a přebírala ho spolu s rodiči. Nikdo jiný se mnou ani s mými právníky nikdy nejednal,“ odpověděla na dotazy stručně Milfaitová.

„Neznámá zachránkyně“

Ovšem kontakt na ženu, jež ji zachránila ze svízelné situace, nechtěla poskytnout. Důvod, proč se zbavila svých pozemků, se prý netýkal dluhů, ale jejího odstěhování do italských Dolomitů, kde nyní žije. Své marmelády i nadále vyrábí a prodává v Srní na Šumavě. 

Onu záhadnou Dalíkovu přítelkyni a zachránkyni „lady Marmelády“ se několika zdrojům podařilo identifikovat. Jedná se o Kristýnu B., která má trvalé bydliště uvedené v luxusní vile v Hradčanech. Právě na této stejné adrese má nahlášené své živnostenské podnikání v realitách i sám Dalík. V minulosti třetinu této vily sám vlastnil, ale předloni ji prodal za 60 milionů brněnskému podnikateli Jaromíru Benešovi. Je to dvakrát tolik, za kolik ji od firmy stejného muže zakoupil. 

Za devět milionů korun koupila Kristýna B. kus půdy v jedné z nejodlehlejších oblastí Česka, v panenské přírodě Novohradských hor na hranici s Rakouskem.

Jedná se o oblast na Šumavě, která je pozůstatkem někdejší česko-německé obce s třinácti stovkami obyvatel. Dnes tato oblast nemá stálé obyvatele, ale zato několik luxusně obnovených domů movitých chalupářů. „Je to taková vesnice pracháčů. Novou majitelku jsme tu s rodiči viděli,“ konstatoval starosta Pohorské Vsi Jiří Křiklava, který spravuje i Pohoří.

Podmínka, které se „lady Marmeláda“ nedržela, na ni přivolala exekuci 

Dům Milfaitové původně vlastnila českobudějovická nadace Cesta. A právě ta na „marmeládovou královnu“ exekutory poslala. Milfaitové byl totiž pozemek prodán pod podmínkou, že následně odkoupí i pozemek s rybníčkem, který k pozemku patří. „To se ale nestalo. Paní Milfaitová nám tak dlužila více než milion korun a ke splacení se dlouho neměla s tím, že má jinou práci a pobývá v zahraničí. Až teprve když jsme to začali řešit přes právníky a exekutory, dostali jsme před nedávnem peníze zpět,“ uvedl předseda správní rady nadace Martin Řehout.

To, že „lady Marmeláda“ pozemek prodala a vlastní ho nová majitelka, Řehout nevěděl. „My jsme nemovitosti prodali za zhruba pět milionů, takže paní Milfaitová udělala při opětovném prodeji za devět milionů velmi dobrý obchod,“ myslí si Řehout.

Dalíkova přítelkyně patřila hned vedle jeho strýce Zdeňka Pánka k nejčastějším návštěvám za mřížemi. 

Pánek se podílí na podobných záležitostech. V posledních letech začal spravovat stamilionový majetek s nedohledatelnými akcionáři. Na Brněnsku totiž staví a prodává desítky luxusních bytů firma Bramley, v níž předtím zmizel i Dalíkův podíl v tenisových kurtech u Prahy. Bramley už vloni rozprodala právě třicítku bytů za čtvrt miliardy v luxusní rezidenci Mezírka v centru Brna. Nejnověji chce postavit až 165 bytů v Rosicích u Brna. Pánek šéfuje dozorčí radě mateřské firmy developera a podle několika zdrojů o investicích sám aktivně vyjednává.

Mirek Topolánek v Blesku: O Zemanovi, manželce i Dalíkovi:

Video Mirek Topolánek v Blesku: O Zemanovi, manželce i Dalíkovi - Vera Renovica, Jan Jedlička

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

tomik007 ( 14. června 2018 18:04 )

TAK to je pjekna marmelada

Zobrazit celou diskusi
Další videa