Do Česka vjeli američtí vojáci. Bude jich tisíc, konvoj má 400 vozidel

Autor: ČTK, vei - 
29. 5. 2018
19:40

První část amerického konvoje v úterý přijela přes Rozvadov do České republiky. V rámci cvičení Saber Strike 2018 se přesunuje z Německa do Pobaltí. Hraniční přechod měli překročit v 19 hodin, nakonec to bylo až v půl osmé. Jejich další cesta vede po dálnici D5 a přes Pražský okruh míří do kasáren ve Staré Boleslavi, kde vojáci přenocují. Ve středu by pak vojáci měli vyrazit kolem 7:00 k hraničnímu přechodu Náchod. Druhá část konvoje přijede do Rozvadova ve čtvrtek večer. Celkem by měl konvoj zahrnovat asi 400 vozidel a 1000 vojáků.

První blok, který přijede dnes, čítá do 170 vozidel a do 300 osob, s ohledem na plynulost dopravy bude rozdělen do sedmi proudů vždy se zhruba hodinovým rozestupem. Druhá část konvoje, která přijede do Rozvadova ve čtvrtek večer, bude rozdělena do deseti částí.

Video Americký transportér havaroval na D5 - Aktu.cz

Americké vojáky doprovodí Vojenská policie a Policie ČR. Žádné ukázky pro veřejnost, jak tomu bylo v některých případech v minulých letech, armáda neplánuje.

Českou republikou za poslední tři roky projelo několik větších konvojů americké armády. Pozornost vyvolal především první z nich. I když se proti němu zpočátku ozývali hlavně odpůrci NATO, americké vojáky nakonec během cesty i na jednotlivých zastávkách vítaly tisíce lidí.

Video Americký konvoj projíždí Českem. Podívejte se na manévry vojenské techniky - Tadeáš Provazník

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

satanas ( 30. května 2018 11:48 )

NO, hlavne ta kozata, tepla vojeVudkyne,,uz ji vidim v cele Ceskych voju s Kalasnikovem!!! Boze, zacotomate,,nevis?

satanas ( 30. května 2018 11:45 )

NO, ja je "Vital" v 68 jako vojak,,a dnes lituji ze v CEsku nezustali naporad..Furt lepsi jak tihle hnUSAci s jejich srotem..

horalysa ( 29. května 2018 22:30 )

Agresor demonstruje svojí sílu. Kdyby mohli, udělali by si nejrádějí z ČR pokusnou střelnici.

rexrothak ( 29. května 2018 21:53 )

To si jen mapují cesty,ale netuším jestli rychlým posilám nebo na zdrháni až na Baltu něco vyprovokují.

brezovakroman ( 29. května 2018 21:50 )

Tak Rusáci nám vadili a Amíci ne ? Jen naiva si myslí že by nám tato armáda pomohla v případě nqapadení.

Zobrazit celou diskusi
Další videa