Čtvrtek 24. září 2020
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Oblačno, déšť 22°C

Lze „vykadit“ rakovinu? Šéfka šarlatánů otočila a hájí kolegyni

Autor: wer - 
28. května 2018
18:40

Šarlatáni? Šílenci? Takové označení se vžilo pro terapeuty institutu AKTIP po zveřejnění jejich podivných způsobů pomoci. Nejhrůznější hlášku zřejmě pronesla psycholožka Lenka Krutilová, když řekla: „Můj muž, přísahám, vykadil rakovinu.“ Odborná garantka AKTIP Jarmila Klímová se nad tím nejprve pozastavila, teď v ní však nevidí problém. 

V rozhovoru pro Blesk minulý čtvrtek označila výroky kolegyně Krutilové za kontroverzní. Šlo o reakci na slova o tom, že jde „vykadit“ rakovina, změnit si duši a tím i DNA či že díky milenci si žena vyléčila metastáze. Na otázku, zda je s ní bude řešit, řekla: „Jistěže budu. Je to naprosto kontroverzní.

V rozhovoru pro iRozhlas.cz ale nyní poněkud otočila a možnost „vykadit“ rakovinu připustila a dodala: „Není potřeba to šířit, společnost na to ještě není připravená.“ Přečtěte si její nová slova o rakovině a posuďte sami.

● Stojíte si za všemi výroky, které v dokumentu vyslovila vaše kolegyně?

Řekněme, že zvolila některé formulace, které se ani mně nelíbí. Opravdu nebyly šťastně zvolené. Nicméně pokud v jakémkoliv kontextu, který záměrně z toho dokumentu nevyplývá, tak hovořila o relevantních terapeutických postupech. Veřejnost se pochopitelně v první linii chytila toho sítka do záchodu a tak dále.

● A vy se tomu divíte?

No nedivím, vždyť záměr byl naplněn. To je v pořádku. Ale pokud si dáte práci a zjistíte, o čem se hovořilo, byla to ájurvédská detoxikační metoda, která je běžně popsaná.

● Čili „vykadit“ rakovinu je podle vás běžné?

No není to normální, není to běžné. Ale ájurvédská medicína s tím pracuje.“

● Takže je to možné?

Já bych to nikdy nenazvala v této zkratkovité podobě.

● Jak byste to nazvala?

Já bych to nazvala tak, že intoxikované tkáně na základě speciálního detoxikačního postupu tělo ze sebe vyloučí. To vám potvrdí každý. Podstata toho je pravdivá, bylo to, řekněme, nešťastným způsobem, zredukovaně, řečeno.

VÝZVA BLESKU:

Setkali jste se s podobnými „léčiteli“, kteří si na nemoci a zoufalství postavili své podnikání? Připravili vás o peníze? Ozvěte se Blesku na telefon 724 249 000 nebo na email: tip@blesk.cz


Odhalení v dokumentu

Infiltrace Šarlatánské metody, podivné přístroje, neuvěřitelné až nebezpečné rady terapeutů institutu AKTIP i vzájemné »dohazování« pacienta ostatním kolegům odhalila ve svém dokumentu Infiltrace: Obchod se zdravím režisérka Šárka Maixnerová, která do institutu poslala jako figurantku herečku Ivanu Lokajovou (46). Ta si vše nahrávala na skryté kamery.

Video Studio Blesk – dokument 2. část - Blesk TV

mediand ( 30. května 2018 18:06 )

Tyhle zkurvený *** by za to měly zaplatit svým bezcenným životem pro dobro nás všech.

19.3.1977 ( 28. května 2018 20:53 )

 Co navštívit psychiatra?

tomik007 ( 28. května 2018 20:45 )

VZDYT ONA VYPADA jako vykadena rakovina

agfor ( 28. května 2018 19:24 )

Je to normální. Každý hájí to, co ho živí. Třeba politici hájí EU, protože neumějí nic jiného, než blbě kecat. Bohužel, většina to v EU ani neumí říct anglicky.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud