Sledujte bouřky na radaru: Ochladí Česko až na 4 stupně

Autor: Dagmar Honsová - 
18. května 2018
06:56

Konec týdne přinese částečné ubývání oblačnosti a srážky už se budou vyskytovat pouze lokálně. Tam kde se objeví, budou většinou spojené s bouřkami. Díky tlakové níži, která počasí u nás ovlivňovala po většinu pracovního týdne, ale už máme zalito. Teploty budou o víkendu zůstávat pod letní hranicí a relativně chladná budou také rána. V sobotu mohou při zmenšené oblačnosti teploty klesat jen ke 4 °C a ojediněle se mohou vyskytnout i přízemní mrazíky.

V pátek si ale raději ještě deštníky vezměte - bude oblačno až polojasno, postupně místy přeháňky nebo bouřky. Po ránu naměříme 11 až 7 °C. Nejvyšší odpolední teploty vystoupí na 17 až 21 °C.

Bude bouřka u vás? Sledujte radar >>> 

V sobotu bude oblačno až polojasno, během dne se občas vyskytnou lokální přeháňky nebo bouřky. Noční teploty budou klesat k 10 až 6 °C, při zmenšené oblačnosti budou jen 4 °C a ojediněle se mohou vyskytnout přízemní mrazíky. Denní teploty se budou pohybovat kolem dvacítky – nejčastěji kolem 18 až 22 °C.

V neděli bude zpočátku dne polojasno, postupně oblačno, občas přeháňky nebo bouřky. Noční teploty budou klesat na 10 až 6 °C, odpolední vystoupí na 20 až 24 °C.

Další videa
Články odjinud