Pondělí 28. září 2020
Zataženo, déšť 11°C

Technařům u Liberce pronajal louku za korunu. „Strašný bengál“ ho zaskočil

Autor: nkov - 
12. května 2018
14:20

Chtěl udělat dobrý skutek, nakonec mu zbyl jen nepořádek a rozhořčení sousedé. Podnikatel Alexander Kendik pronajal své pozemky u Liberce skupině lidí, kteří na ní chtěli zorganizovat kulturní akci. To ovšem netušil, že jde o partu nadšenců do techna a že s názvem Czarotek Free Party s dvaceti soundsystémy nedá starousedlíkům několik nocí spát. Celou situace popsal Kendik v rozhovoru pro iDnes.cz.

„Myslel jsem, že se napijí, udělají si tam čarodějnice, zahrají,“ popsal podnikatel pro iDnes.cz. Podle svých slov neměl o rozměrech koncertu tušení, hlášených 7000 návštěvníků mu ale přijde přehnaných, na místě prý mohlo být něco přes tisíc lidí.

Akci měli mladíci povolenou i od magistrátu města, v pronajmutí prostor neviděl Kendik tedy žádný problém. Tvrzení úřadu, že akce povolená nebyla, označil za nepravdivé. „Dostali razítko. To, že přišli na poslední chvíli, byla podle mě jejich vyčuranost, aby si město kolem toho nestačilo nic zjistit. Potvrdil mi to i náměstek primátora. Je to věc úředníků. Ale normálně jim to povolili,“ řekl Kendik.

Z okolí mu prý přicházejí rozporuplné reakce, někdo ho za iniciativu chválí, jiní mu vyčítají rušení nočního klidu a fakt, že nemohli spát. Několik spoluobčanů se nakonec snížilo k nadávkám. „Bohužel jsem netušil, že budou otravovat lidi tak strašným bengálem,“ ospravedlňuje své rozhodnutí Kendik.

„Bohulibá činnost“

Zajímavá byla i cena, za kterou podnikatel louku technařům pronajal. Na situaci se prý nesnažil vydělat, naopak chtěl mladým lidem vše zjednodušit. „Lidé v tom vidí hlavně mamon, že jsme na tom určitě vydělali strašné peníze. My jsme jim to pronajali za korunu. Byla to bohulibá činnost. Podobné žádosti o povolení, ať někoho na pozemek pustíme, máme často.“

Účastníci festivalu Kendikovi slíbili, že po sobě nenechají žádný nepořádek. Opak je bohužel pravdou – louka sice vyklizená byla, přilehlý les byl však zasypaný odpadky. „Řekli, že to uklidí do konce týdne. Není možné, aby ho nechali jak prasáci,“ dodal Kendik pro iDnes.

Video Technoparty u Brněnské přehradě: Pořadatel rušil noční klid, dunění hudby slyšeli lidé desítky kilometrů daleko - Blesk TV Zdeněk Matyáš

 

salto ( 14. května 2018 09:31 )

Že by byl až takový sluníčkář?

bullshit ( 12. května 2018 18:33 )

Od Kendíka je to fligna. Za nájem zdanil korunu a zbytek šel do tmy.

starypes ( 12. května 2018 17:47 )

Ten Kendík bude asi velký p i n d í k !

arne100 ( 12. května 2018 15:33 )

Kendik lže jako vždy.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud