Bratislavou se řítil „autobus duchů“. Prázdné vozidlo zdecimovalo ulici!

Autobus jel bez řidiče v Bratislavě.
Autor: jh - 
4. 5. 2018
22:19

Ohromný vůz se řítí po chodníku a za ním běží zoufalý řidič. Tuto neobvyklou scénu v Drobného ulici v Bratislavě se podařilo důkladně natočit na kameru. Prázdný autobus se zastavil až po několika metrech o strom.

Jen zázrakem se vozidlo vyhnulo zaparkovaným autům a smetlo tak jen několik laviček, sloupků, dopravních značek a zeleň kolem chodníku. Škoda tak naštěstí nebyla příliš vysoká. Celkově se přesto pohybuje v přepočtu kolem 123 tisíc korun, největší podíl na škodě tvoří poškození autobusu.

Na vině byl očividně řidič, což i sám přiznal. Muž se na řidiče autobusu teprve zaučoval, a lehce se tak dopustil osudové chyby. V šest hodin ráno jel se svým učitelem na cvičnou jízdu, když se porouchaly zadní dveře. Zatímco si zkušenější řidič odskočil, snažil se žák závadu opravit tím, že vypojil autobaterii.

Tím se však vypnula i automatická brzda a vůz se dal do pohybu. Nešťastnému mužovi nezbývalo než se marně rozběhnout za ujíždějícím autobusem. Jeho největší chybou bylo, že zapomněl zajistit svůj vůz ruční brzdou. Smolný učeň dostal od přivolané policie tučnou pokutu.

K podobným nehodám dochází často a ne vždy dopadnou tak neškodně, jako v tomto případě. Například v roce 2008 tímto způsobem smrtelně přejel muže v obci Mojmírovce nezajištěný traktor.

 Video: Autobus jede jak "utržený ze řetězu".

Doporučujeme
y1xcvbnm ( 5. května 2018 03:16 )

řítil se a ještě nouzově blikal

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa