Hluk, opilí řidiči a drogy. Na technoparty u Liberce má dorazit kolem 7000 lidí

Autor: ČTK - 
28. 4. 2018
10:50

Na technoparty Czarotek Free Party se podle odhadů policie sjelo na 7000 lidí, převažují účastníci z Čech, zhruba ze 40 procent jde o cizince, řekla dnes krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Do areálu přijíždějí vyznavači techna z Německa, Polska, ale i z Nizozemska, Rakouska nebo Francie. Policisté se zaměřují hlavně na kontroly aut a lidí, odhalili už několik řidičů pod vlivem drog či alkoholu. Akce se koná venku na soukromém pozemku, majitel s tím podle policie souhlasí, lidé z okolí si ale stěžují na hluk.

Policisté při kontrolách odhalili několik řidičů pod vlivem návykových látek. „Do současné doby se jednalo o sedm skutků řízení pod vlivem omamných a návykových látek, v jednom případě byl účastník technoparty - řidič vozidla - pod vlivem alkoholu,“ upřesnila Suchánková. Policie je bude řešit ve správním řízení. Policisté také dostali zhruba tři desítky stížností na rušení nočního klidu. „Žádné jiné závažné protiprávní jednání policisté do současné doby řešit nemuseli,“ dodala Suchánková.

Mnozí řidiči ale využívají možnosti nechat si změřit před odjezdem hladinu alkoholu v krvi přístroji dohlížejících policistů. „Tak já ještě s odjezdem počkám, a pak se pro jistotu ještě stavím,“ řekl policistům mladík, kterému přístroj naměřil v dechu 0,4 promile alkoholu. Schoval do kapsy náustek, aby ho mohl znovu použít, a vyrazil zpět na technoparty.

Případy řidičů pod vlivem návykových látek bude policie řešit ve správním řízení.

Video  Policisté se na Liberecku připravují na technoparty. Dorazit má na 7000 lidí. Řidiči neujdou kontrolám na alkohol a drogy.  - Aktu.cz

Technoparty je v oblasti mezi Libercem, Mníškem a Stráží nad Nisou nedaleko hlavní silnice 13 vedoucí do Frýdlantu. Policie podle Suchánkové řeší zejména dopravní obslužnost na této komunikaci při najíždění účastníků na pronajaté pozemky. „Komplikace vytvářejí samotní návštěvníci akce, kteří na pronajatých pozemcích nemají nikoho, kdo by organizoval parkování, a návštěvníci blokují auty a stany již samotné vjezdy na pozemky,“ řekla policejní mluvčí. Parkování tak organizují policisté.

„Akce s vysokou návštěvností budí pozornost řidičů jedoucích po rychlostní komunikaci, kteří zastavují a vše si fotí. I tato situace komplikuje policistům řízení dopravy v místech akce, proto je žádáme, aby respektovali pokyny policistů a snažili se o plynulý provoz,“ dodala Suchánková.

Akce se koná venku na soukromém pozemku, majitel s tím podle policie souhlasí. Policisté v souvislosti s technoparty snížili rychlost na přilehlé silnici I/13 na 50 kilometrů v hodině. „K tomuto dočasnému opatření přistoupili z důvodu bezpečnosti jak pěších, kteří se pohybují po komunikaci, tak i projíždějících vozidel,“ řekla Suchánková.

„Stížnosti paradoxně nejsou z Krásné Studánky, ale máme stížnosti i z Bedřichova a z Jablonecka,“ řekla Suchánková. Na facebooku si na hluk z technoparty stěžují i obyvatelé Chrastavy nebo Nového Města pod Smrkem. Vzhledem k tomu, že se akce odehrává na soukromém pozemku, není podle Suchánkové náprava jednoduchá. „Samozřejmě komunikujeme s vlastníkem pozemku, ale i s organizátory a snažíme se sjednat nápravu,“ dodala.

Podle krajského policejního ředitele Vladislava Husáka by liberecké policisty v případě potřeby měly posílit jednotky z okolních krajů. „Problém může nastat díky tomu, že se tady přes prodloužený víkend kumuluje několik akcí,“ uvedl Husák. Pod zvýšeným dohledem policie bude nedělní fotbalové derby mezi Jabloncem a Libercem, které je vedeno jako rizikové. V pondělí bude navíc tradiční pálení čarodějnic. „To přináší určité rizikové situace,“ dodal Husák.

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

LordHoror ( 28. dubna 2018 13:12 )

 Jo za chvíli tam vyrážím ✌

zdenek43 ( 28. dubna 2018 12:30 )

Glastonbury, největším hudebním festivalu na světě! Na největší český festival Rock for People jezdí zhruba 25 tisíc lidí. Na největší festival na světě Glastonbury, který se koná v Anglii, jezdí 175 tisíc lidí. A když máte pohromadě 175 tisíc lidí na jednom místě, kde se několik dní opíjejí a bydlí ve stanu s bahnem všude okolo, nadělá to pěknou paseku. Celý festival se koná na polích Worthy Farm u městečka Pilton na jihozápadě Anglie a pořádá ho místní farmář Michael Eavis, který celý rok farmaří, chová stádo krav, které se po areálu prohánějí, a jako takovou zábavnou bokovku pořádá největší hudební festival na světě, kam tento rok zavítalo více než 2 000 kapel hrajících na více než 40 stagích. Když pak všichni návštěvníci plní zážitků odjíždějí, musí se areál zase uklidit, aby mohly vyběhnout kravky na pastvu. Zhruba 800 lidí se věnuje jenom uklízení obrovského areálu velikosti Českých Budějovic a trvá to neuvěřitelných 6 týdnů, než se všechny odpadky posbírají a odvozí. Uklidit celý areál stojí Michaela Eavise neuvěřitelné 3 miliony liber, což je v přepočtu téměř 103 milionů korun. Což znamená, že rozpočet na úklid po Glastonbury je ještě vyšší než rozpočet celého Rock for People…

zdenek43 ( 28. dubna 2018 12:26 )

 no a???? - nesedejte na KECI??? brmlani par??? jedincu - - - nejvetsi pravdepodobnosti TO?? jsou TI?? co prave v mladi vymetavali vse . . . . . znam takovy pribeh - primo souseda - - - pred DESETI LETY se pristehoval . . . . . . kazdy tyden v jeho byte byl MEJDAN - hudba hlasita,chlast a drogy ..... NIKDO ZE SOUSEDU na nej nepozval policajty nikdy nikdo . . . . . pak si narazil?? novou buchtu - - rok dva TY PARBY POKRACOVALI DALLLLLLLL azzzzzz do okamziku , kdy se jim narodilo DITE .............. A TA ZMENA . . . . . mezitim se vedle vymenil soused - nastehovala se tam mlada parta lidi - ataktez zacali poradat MEJDANY -- a to tizsi mejdany . . . . . aleeeeeeeeeeeee CO SE NESTALO - - - novyTATINEK na ty mladata zacal volat POLICII ?????????????? to je forrrrrrrrrrrrrr ?????? jen ten jediny zacal volat P O L I C I I .... buset jim na dvere....... umravnovat je ...........

zlymikes ( 28. dubna 2018 11:50 )

A policajti místo kontrol na silnicích organizují parkování jako pořadatelé- za tím musí být někdo vyšší, kdo dal k takové jejich činnosti souhlas.

oshona ( 28. dubna 2018 11:42 )

Co to tady zase melete za hovadiny. Pokud vím, tady si nikdo nestěžuje. Snad jen nějaká stará struktura, která závidí, že se mladý bavěj.

Zobrazit celou diskusi
Další videa