Spalničky se z Prahy rozšířily do Středočeského kraje. Do akce jde armáda

Autor: ČTK, nkov - 
26. 4. 2018
19:40

Ve Středočeském kraji se objevilo už 20 případů spalniček. Nemocní pocházejí z Berounska a Kladenska. Záchranná služba kvůli kontaktu s nakaženými přijala opatření, řekl ve čtvrtek novinářům krajský radní zdravotnictví Robert Bezděk (ANO).

„Na Hořovicku už došlo ke kontaktu mezi členy zdravotnické záchranné služby a infikovanými osobami. Takže zdravotnická záchranná služba už přijala opatření týkající se karantény,“ uvedl radní.

Spalničky podle něj zřejmě překročily hranice Prahy a dostaly se do Středočeského kraje. „Je vidět, že jak ti lidé migrují ze Středočeského kraje do Prahy a nazpátek, tak došlo určitě k nějakému přenosu,“ míní Bezděk.

Záchranáři mají podle něj záložní řešení a mohou povolat řidiče, kteří nejsou pro tuto práci přímo vyškoleni. „Spíš se bojíme, abychom měli dostatek lékařů,“ dodal.

Kvůli kontaktu se spalničkami zůstávají doma dvě desítky zaměstnanců pražské záchranné služby a motolská nemocnice kvůli nakažení jednoho ze zaměstnanců a izolaci ostatních musela uzavřít lůžkovou část urgentního příjmu. Pražské záchranné službě má kvůli spalničkám pomáhat armáda.

Spalničky jsou vysoce nakažlivé i před tím, než se u pacientů projeví jejich první příznaky, kterými jsou horečka, rýma, kašel, slzící oči, bělavé tečky se zarudlým okolím na sliznici tváří a vyrážka.

Video Hlavní hygienička o spalničkách - Blesk TV

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Expresskredit ( 4. června 2019 04:55 )

Rychlá a spolehlivá bezplNabízím Vám rychlé a spolehlivé finanční půjčky. Můžete použít tento úvěr na co potřebujete, stejně jako konsolidovat svůj závazek. O půjčku můžete požádat od 50 000 Kč do 8 000 000 Kč. Vysoká průchodnost schválených aplikací. Zaručuji vám rychlé a profesionální chování. Pro více informací o této půjčce kontaktujte: peter­hashmi­19@gma­il.com
atná půjčka

hanzi70x ( 27. dubna 2018 11:35 )

kapsa72 ma pravdu, kecas blbosti a sajnu nemqs ty. Spalničky (Osýpky) su zivot ohrozujuce virove ochorenie (v krajinach bez povinneho ockovania) a celosvetovo najcastejsia pricina umrti deti do 5 rokov. To o com pises su Plané neštovice (slovensky Ovčie kiahne, lat. Varicella) a iniciovany prenos v detskom kolektive je bezny aj dnes. Pozor, zase nemylit s Pravymi nestovicami. UTFG.

dametodokupy ( 27. dubna 2018 09:45 )

 Tak to tady mate, biomatky, jak jste to chtely.. jste aspon spokojene?? No jo no, to je dneska moda, kafrat do vseho a vubec tomu nerozumet.. ach jo..

dusor ( 27. dubna 2018 09:29 )

Ty melieš o niečom o čom nemáš šajnu . Spalničky /český/ = osýpky /slovensky/ Nešťovice sú niečo úplne iné. V 50. a aj 60. rokoch spalničky/osýpky boli úplne bežné ochorenie ! A naozaj rozumné matky ich v rodine "premiesli" na všetky deti naraz . Ja som ich dostal od susedových detí, a odo mňa ich dostal brat! A nepamätám si na nejakú "epidémiu" aby museli nasadiť armádu . Naozaj sa vám nezdá , že si týmto podrezávane konár pod sebou a za pár rokov sa môže stať , že epidemia španielskej chrípky po 1. svetovej bola bezvýzmaná udalosť !

taupan ( 27. dubna 2018 09:06 )

Porošenko nedopřává Ukrajincům základní lékařskou péči, ale za to jim dopřává amické zbraňe.

Zobrazit celou diskusi
Další videa