Řidiči se dálnice D6 nedočkají ani během příštích 8 let. Do roku 2026 nebude, přiznal Ťok

Autor: ČTK, ivm - 
16. 4. 2018
10:25

Dálnice D6 nebude podle ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO) dokončena před rokem 2026. Ministr to v pondělí řekl u příležitosti vládní návštěvy v Karlovarském kraji. Přípravu zbývajících úseků ve Středočeském a Ústeckém kraji zbrzdilo nutné opakování posouzení vlivu na životní prostředí EIA. Čtyři úseky v Karlovarském kraji se budou stavět jako poslední, úsek u Žalmanova, kde zatím chybí i územní rozhodnutí, by se mohl začít stavět v roce 2021.

Dostavba dálnice D6 z Prahy do Karlových Varů je pro Karlovarský kraj, který se dlouhodobě snaží o její urychlení, velkým tématem. Nedokončené dálniční spojení brání kraji podle jeho vedení v dalším hospodářském rozvoji.

„Musíte si uvědomit, že s tou dálnicí dlouho nikdo nic nedělal. My jsme zahájili v minulém roce a na začátku tohoto roku tři úseky dálnice, které se reálně staví, ale to opravdu nejde ze dne na den. Já si dokonce myslím, že rok 2026 je rokem, který je napjatým. Jestli to stihneme, já budu velmi rád,“ řekl Ťok. Stavba dálnice D6 podle něj u předchozích vlád neměla prioritu.

Dostavět zbývá z dálnice D6 ještě osm úseků, celkem dlouhých asi 63 kilometrů. „V současné době jsme požádali o vydání stanoviska EIA ve Středočeském kraji, v Ústeckém kraji budeme žádat do měsíce. Ve zbývající části v Karlovarském kraji, kde se dotýkáme evropsky významné lokality, musíme znovu projít zjišťovacím řízením. Kromě úseku Žalmanov-Olšová Vrata mají všechny stavby územní rozhodnutí,“ popsal generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Jan Kroupa. Všechny stavby by podle něj měly být zahájeny do roku 2020, nejpozději do roku 2021.

Koncem loňského roku byla zahájena stavba úseku mezi Novým Strašecím a Řevničovem a obchvatu Řevničova na Rakovnicku, oba úseky by měly být dokončeny do srpna 2020. Letos začala stavba obchvatu Lubence na Lounsku, potrvá do roku 2021.

Video Havárie na dálici D6 - Aktu.cz

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

zdenek43 ( 16. dubna 2018 14:04 )

8 Apr 2018 - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) se vytasil s tvrzením, že vláda „našla” zbytných 170 miliard korun.....aneb Z á h a d a ?? Babišových nalezených 170 miliard ..... ++++ „Vláda nemá zbytečných 170 miliard. !!!!!! K é ž by je m ě l a !!!!!!! Premiér Babiš pouze vytáhl číslo, které se skutečně dá spočítat, aby uklidnil veřejnost, která se oprávněně ptá, kde se vezmou prostředky.......Vládě peníze nikde neleží Jak tedy premiér v demisi na toto číslo přišel? „Jde o skutečné číslo, ke kterému se můžeme dopočítat, ale je jen h y p o t e t i c k é . Jde o peníze, které by jednotlivá ministerstva a úřady mohly za posledních deset let utratit, ale neutratily. „Ty peníze ale nebyly ušetřeny na nějakém účtu. Pouze se neutratily, takže se nám nemusely zvyšovat daně a Česká republika se nemusela zadlužovat. Je to pozitivní a hezké číslo, ale ty peníze nikde neleží,” TAKZE PRAVE PROTO se nepostavil ani jeden kilometr dalnic ... napr.....

zdenek43 ( 16. dubna 2018 13:52 )

+++ 29. ledna 2014 Prezident Miloš Zeman ve středu jmenuje novou koaliční vládu ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL.......Sliby nové vlády: dálnice, konec mrhání.....Zeman: Nedostavěná dálnice D11 je ostudou ministrů dopravy - "Za poslední rok jsme n e p o s t a v i l i ani j e d e n kilometr d á l n i c e . A přitom ve Státním fondu dopravní infrastruktury je toho času 70 miliard korun a tyto peníze vůbec nejsou využívány," řekl Zeman.......... .. a kdo asi tak cekal neco jineho . . . .SOUDRUZI - soudruzi-StBaci zvysoka KALI na vystavbu dalnic - - soudruh-StBak Andrej B A B I S potrebuje PRACHY??? na dotace do svych podniku - - - - - - - DO SVYCH PODNIKU - - - - +++ Česko letos na národních dotacích rozdělilo potravinářským podnikům , z toho více než čtvrtinu firmám z holdingu Agrofert. Holding ... „Veškeré dotace čerpáme přesně podle pravidel a používáme k účelu, ke kterému jsou určeny,“ řekl deníku mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka...... Koncern Agrofert se stal kvůli dotacím terčem kritiky v posledních měsících také v Německu. Dceřiná společnost Agrofert Deutschland GmbH postavila v Sasku-Anhaltsku velkou moderní pekárnu, na kterou získala dotaci ve výši 11,25 milionu eur z programu na zlepšení regionální hospodářské struktury ....... Zároveň Agrofert přiznal, že na dotacích z Evropské unie i Česka získal v roce 2014 dotace. Jde zhruba o 50-ti % navýšení oproti průměru z předchozích pěti let, kdy Babiš nebyl ministrem...........

tomik007 ( 16. dubna 2018 11:18 )

NEJDRIVE bude potreba rzadne naporcovat medveda

gallio ( 16. dubna 2018 11:15 )

tady to nejde,nešlo a ani nepujde.

gallio ( 16. dubna 2018 11:07 )

jak to dělají na zapadě od nás??v Rakousku?švýcarsku,Francii?tam nemají životní prostředí? mi se jen vezem na jejich schopnostech.

Zobrazit celou diskusi
Další videa