ČEZ hlásí nárůst zisku na 19 miliard. Bartoškovi na Vary odepřel 20 milionů

Autor: ČTK, kal - 
20. března 2018
08:45

Energetické společnosti ČEZ loni vzrostl čistý zisk o 30 procent na 19 miliard korun. Přispěl k tomu zejména jednorázový výnos z prodeje akcií maďarské společnosti MOL a také nárůst výroby jaderných elektráren o čtyři terawatthodiny (TWh). Tržby společnosti klesly o procento na 201,9 miliardy korun. Informoval o tom mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Společnost v pátek uvedla, že s ohledem na hospodaření firmy nemůže být nadále partnerem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

Čistý zisk očištěný o mimořádné vlivy, které obecně nesouvisejí s běžným hospodařením roku, vzrostl o pět procent na 20,7 miliardy korun. Provozní zisk EBITDA se snížil o sedm procent na 53,9 miliardy. Oba výsledky jsou téměř o dvě miliardy korun nad výhledem, který společnost zveřejnila v listopadu.

Video  Požární cvičení v Temelíně: Lidi ze střechy spouštěli speciálním rukávem  - Tomáš Koníček, Jan Jedlička

Spolupráci s karlovarským festivalem a jeho prezidentem Jiřím Bartoškou ukončila firma před začátkem letošního ročníku, který se koná od 29. června do 7. července. „S ohledem na vývoj hospodářských výsledků není v našich možnostech, aby Skupina ČEZ byla v roce 2018 generálním partnerem MFF Karlovy Vary,“ uvedla společnost jako důvod vypovězení partnerské smlouvy.

ČEZ je největší tuzemská energetická firma. Jejím majoritním akcionářem je stát, který prostřednictvím ministerstva financí drží zhruba 70 procent akcií.

Fotogalerie Závěrečný ceremoniál v Karlových Varech: Kdo dorazil? 105 fotografií

V posledních letech dával ČEZ karlovarskému festivalu, jehož byl generálním partnerem, téměř 20 milionů korun ročně, rozpočet akce byl kolem 135 milionů.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

kukuku ( 20. března 2018 18:12 )

Trenky máme taky prochcané, místy i prosr*ané.

Jana65 ( 20. března 2018 11:32 )

Jak jinak víc "umělcům" vzkázat, že si hrají s ohněm? Pochopí už?

arne100 ( 20. března 2018 11:25 )

Zdenekk Pěkně nadáváš na své rodiče.Je vidět že jsi obyčejný špindíra a póvl

malejavelkej ( 20. března 2018 11:19 )

No a co? Sponzoring je dobrovolná záležitost, ČEZ je polostátní, proč sypat někomu, kdo furt demonstruje a kope do demokraticky zvolené vlády a prezidenta. Ještě bych jim utnul dotace na divadla, ať dokáží, že se umí uživit sami. Stejně jsou přepláceni - 10 - 20 tis za jeden natáčecí den. Pak se vyvyšují nad normální lidi a myslí si, že jsou elita.

Pino9 ( 20. března 2018 11:03 )

 Musí se uživit že vstupného. Nemůže přeci víc prožrat než vydělal?S takovým by jsme skončili jako v Řecku 🤣

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud