Půjdou ceny bytů ještě výš? Odborník radí, jestli teď kupovat nemovitosti

1080p720p360p
Autor: ula - 
16. 3. 2018
05:25

Ceny bytů letí nahoru a bude hůř, objevuje se čím dál častěji v médiích. Jenže jsou takové informace pravdivé? Podle ekonoma částečně ano a je třeba se na trh s nemovitostmi podívat střízlivě. Je tedy nutné skutečně spěchat s nákupem vlastního bydlení, nebo se vyplatí počkat si?

„Ano, ceny bytů se zvedly, hlavně v posledních dvou letech,“ řekl Blesk Zprávy ekonom Martin Mašát ze společnosti Partners. „Takový růst cen je normální, je hnaný nízkými úroky a přebytkem peněz v bankách,“ vysvětlil.

Podle Mašáta však ceny rostou hlavně v Praze, jinde v Česku už není růst tak radikální.

Expert na druhou stranu připustil, že lidé jsou hnáni ke koupi bytů hlavně díky realitním kancelářím. „Realitní kanceláře potřebují například prodat byty v přízemí a čím dráž je prodáte, tak tím lépe. A pokud lidem řeknete, že byty nejsou, tak je vždycky někdo koupí,“ říká Mašát.

Uvažujete o koupi vlastního bytu či domu? Máte se k němu odhodlat co nejdřív, nebo si počkat? A budou se ceny za bydlení zvyšovat či naopak snižovat? Vše zjistíte v rozhovoru:

Video Ceny bytů letí nahoru. Má cenu kupovat teď nemovitost? - Andrea Ulagová, Aleš Brunclík
1080p 720p 360p

Doporučujeme
Kovar22 ( 17. července 2018 10:56 )

Zdravím všechny, já doufám že tady ceny bytů již nepůjdou výše, protože je to už opravdu hodně vyšroubované, my jsme minulý rok musely koupit byt, využili jsme tyto stránky http://www.eurobydleni.cz/ ale když vidím jak to stoupá, tak jsem velice rád že jsme tak užinili protože těžko říct kam až se to vyšroubuje.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud