Neděle 23. ledna 2022
Svátek slaví Zdeněk, zítra Milena
Oblačno, déšť se sněhem 1°C

Bitcoin dál propadá: Ztratil už polovinu hodnoty, investoři panikaří

Autor: ČTK, bru - 
6. února 2018
10:22

Kybernetická měna bitcoin dnes pokračuje v poklesu a na burze Bitstamp se propadla pod 6000 USD (téměř 122.000 Kč). Od počátku letošního roku bitcoin ztratil již více než polovinu hodnoty, upozornila agentura Reuters.

Bitcoin dnes ztratil až 13 procent. Kryptoměna prudce klesá již několik seancí kvůli obavám ze zásahů regulačních úřadů a panice investorů. Minulý týden pak bitcoin zažil nejhorší týdenní propad od roku 2013. Ještě v prosinci se přitom bitcoin prodával za téměř 20.000 dolarů a za celý loňský rok zpevnil o více než 1300 procent.

Propadly i další kryptoměny

Na burze Bitstamp se bitcoin propadl až na 5920 dolarů, nejníže od poloviny listopadu. Poté mírně oživil. Kromě bitcoinu tento týden výrazně ztrácejí i další kryptoměny.

V poslední době se stále častěji objevují zprávy o snaze omezit obchody s bitcoiny a jejich používání. Naposledy v neděli britská banka Lloyds Banking Group oznámila, že zakáže zákazníkům používat kreditní karty k nákupu bitcoinů. Připojila se tak k americkým gigantům JPMorgan Chase & Co. a Citigroup. V pondělí navíc Indie uvedla, že plánuje kroky, po kterých budou virtuální měny v jejím platebním systému nelegální a hodlá regulovat obchodování s majetkem napojeným na kryptoměny.

Spekulace a nafouknutá bublina

Příznivci kryptoměn upozorňují, že krátkodobé výkyvy cen se dají očekávat a nenarušují sílu a hodnotu technologie blockchain, o kterou se opírají. Vývoj jejich cen je však do značné míry způsoben spekulativními investicemi a kritici kryptoměn tvrdí, že jsou jen velkou bublinou, která splaskne.

Při pohledu zpět do roku 2011 a včetně nejnovějšího výprodeje se cena bitcoinu na burze Bitstamp snížila o polovinu devětkrát, než znovu oživila. Naposledy to bylo v období od listopadu 2014 do ledna 2015.

r.kala ( 18. ledna 2021 14:46 )

Co si myslet o člověku, který v jedné větě přizná, že sice o tom nic neví, a současně je mu to naprosto jasné. Česko je fakt země kde je 10 milionu odborníků na všechno.

moiaza ( 6. února 2018 10:38 )

Nevím, co to ten bitcoin vůbec je, ale je mi naprosto jasné, že tady někdo docela dobře vymysel nápad, jak přijit k velkému bohatství a to bez velké námahy. Vše založeno na hloupostí a chamtivostí lidí.

Zobrazit celou diskusi
Další videa