Odložte cestu, radí České dráhy před kalamitou. Chystají zásoby jídla a vody

Autor: ČTK, var - 
17. 1. 2018
18:27

Na silné sněžení, které na středeční noc a čtvrtek avizují meteorologové, se připravují i České dráhy. Pro případ sněhové kalamity má dopravce připraveny pohotovostní lokomotivy a v některých stanicích budou zásoby vody a jídla pro uváznuvší cestující. Dráhy zároveň žádají zákazníky, aby zvážili možnost odložit cestu na jindy. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí drah Petr Šťáhlavský.

Kvůli počasí budou držet pohotovost desítky strojvedoucích, průvodčích a dalších zaměstnanců drah. „V depech budou připraveny pohotovostní lokomotivy a ve vybraných stanicích zásoby vody a občerstvení pro cestující, kteří by byli v důsledku nepříznivých povětrnostních podmínek nuceni na delší dobu přerušit svou cestu,“ uvedl Šťáhlavský.

Dráhy cestujícím doporučují, aby si do vlaku vzali pití, jídlo, případně léky, které pravidelně užívají. A to i tehdy, pokud se chystají jet pouze na krátkou vzdálenost. „Zároveň žádáme zákazníky, kteří nemusejí v době platnosti výstrahy meteorologů cestovat, aby své cesty zvážili, případně odložili, zvláště pak pokud cestují například s dětmi,“ dodal mluvčí drah.

Podle výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu bude už ve středu večer chumelit. Další velmi silné sněžení se očekává ve čtvrtek, kdy na horách může napadnout až 30 centimetrů sněhu. Kvůli tomu meteorologové očekávají kalamitní stav na silnicích. Varují i před náledím, silným větrem a závějemi.

Video Dálnice D1 - Jiří Čada
720p 360p

Doporučujeme
zlymikes ( 17. ledna 2018 19:24 )

U dráhy jsem dělal 40 let, ale že bych předem věděl, kde bude kalamita a udělal tam zásoby jídla a pití, to tedy čumím jak umím. Jen jednou jsem zažil /1971/ situaci u Toužimi, že vlak co měl jet ve 4 ráno jel až ve 4 odpoledne. A situace dokonce donutila depo ve Varech, aby zatopilo ve sněhometu Henzel. Ten si poradil se závějemi cca 3 metry. Ale jel jen na černé uhlí. Dávno je ve šrotu. Na mírné zimy stačí košťata a ten jeden se přežije

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa