Poslední šance na vánoční nákup: IKEA ani Penny na Štědrý den neotevřou

Autor: ČTK, kal - 
23. prosince 2017
09:45

V Česku přibývá obchodů, které mají na Štědrý den zavřeno. Letos své prodejny uzavře poprvé 24. prosince Penny Market, zavřeno bude mít také například IKEA, Kika, Sconto nábytek, hračkářství Hamleys či XXX Lutz. Ještě před deseti lety měla většina řetězců otevřeno do 16 či 17 hodin.

Většina řetězců s převahou potravin využije zákonného omezení a prodejny uzavře v poledne, mezi nimi Billa, Globus či Albert. Tesco zavře letos prodejny 24. prosince v 11 hodin. „Snažíme se tímto vyjít vstříc i naším zaměstnancům, aby si mohli užít Štědrý večer v rodinném kruhu,“ uvedl mluvčí Václav Koukolíček.

Diskonty Penny Market budou mít letos na Štědrý den poprvé zavřeno. „Pro Penny Market je obzvlášť důležité zajistit svým zaměstnancům náležité pracovní podmínky. Chceme, aby si odpočinuli po hektickém předvánočním období. Zároveň je to i poděkování za jejich celoroční práci,“ řekl jednatel Penny Marketu Martin Peffek.

Na první a druhý svátek vánoční budou mít obchody i nákupní centra v drtivé většině zavřeno. Výjimkou je například pražské Palladium, kde budou menší prodejny 26. prosince a 1. ledna otevřené. Na Silvestra budou mít obchody zkrácenou otevírací dobu většinou do 17 hodin.

Nákupy nezachrání ani rozvoz z internetu

Na Štědrý den odpoledne bude možné nakoupit potraviny v menších obchodech, otevřeny budou obchody Žabka, některé prodejny Sklizeno či obchody Billa stop&shop na čerpacích stanicích.

Internetové obchody s potravinami ukončí rozvoz krátce po zavření obchodů. Košík.cz přiveze nákup ještě ve 13 hodin po celé ČR, rozvoz obnoví 26. prosince. Rohlík.cz na Štědrý den bude doručovat omezeně od sedmi do 14 hodin. Tesco online 24. prosince rozvážet nebude.

Podívejte se, jak se parkoviště před nákupními centry umí zaplnit, ale také vyprázdnit:

alideda ( 23. prosince 2017 17:07 )

markety zahuba cechu.

dobraduse ( 23. prosince 2017 12:02 )

příklad z hypermarketu Albert: všude v zázemí špína a bordel kvůli tomu, že musí být otevřeno, zboží doplněno, proto tam jsou tisíce brigádníků, práci to přináší hlavně cizincům, ale také obrovské zisky jdou do ciziny, uklízí se jen když je nahlášeno, že přijede vedení (z Holanska)a USA, i tak by měli být svátky vánoční svátky klidu a pokoje pro všechny lidi pokud to jen jde, a ono to jde, prostě si nakoupíme včas, stejně všechny zisky jdou do zahraničí

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud