Samuel měsíce po propuštění nemohl najít práci. Trestancům má pomoci novinka

Autor: Matěj Hynek - 
30. 11. 2017
06:09

I v době rekordně nízké nezaměstanosti jsou v Česku lidí, pro které je hledání práce složité. Problémy mají především ti, kteří se vrátí z výkonu trestu. Zaměstnavatelé jim totiž práci často nechtějí dát a potíže vznikají už během pracovního pohovoru. Oběma stranám se snaží pomoci Rubikon Centrum, které ve středu uspořádalo už 22. pohovory nanečisto.

Samuel má za sebou jediný trest, po kterém se snaží zařadit zpět do pracovního procesu. „Tři čtvrtě roku jsem se snažil najít si zaměstnání sám, vždy ale byl problém s tím, že nemám čistý trestný rejstřík,“ zmínil, aby dodal: „Problém to byl minimálně pro tři čtvrtiny potenciálních zaměstnavatelů, které jsem oslovil. Jakmile máte záznam, je na vás nahlíženo v podstatě jako na odpad.“

Až potom narazil na Rubikon Centrum, které se lidem, jako je on, snaží pomoci. „V dnešní době se i takový problém dá řešit jinak,“ dodal Samuel. I proto si cení šance zkusit si pohovory nanečisto. Oceňuje především to, že si lidé mohou vyzkoušet, co je čeká u skutečných pohovorů. „Každá konverzace mezi vámi a potenciálním zaměstnavatelem je velkou zkušeností do budoucna,“ prohlásil.

Pohovorem nanečisto proti předsudkům

Mezi kandidáty, kteří si přišli podzimní pohovory vyzkoušet, byli i dva lidé, kteří na propuštění teprve čekají. „Roli personalistů si poprvé vyzkoušeli probační úředníci,“ vysvětlila Lucie Streichsbierová, která v Rubikonu vede Program Zaměstnanost. Kromě toho na závěr proběhla i burza práce, ze které si kandidáti odnesli konkrétní nabídky zaměstnání.

„Problémem je, že v současné době někteří zaměstnavatelé nadužívají požadavek na čistý výpis z rejstříku trestů, uvedla Streichsbierová. Podle ní je ale často problémem, že v rejstříku se zaměstnavatelé dozvědí pouze, podle jakých paragrafů byl člověk souzen, ale chybí jim podrobnosti.

„Když s kandidátem ale zkusí vést férový pohovor, při kterém se zkusí citlivě ptát na jeho trestní minulost, tak se mnohdy dopátrá toho, že ta trestní minulost je skutečně minulostí,“ zdůvodnila, proč by zaměstnavatelé neměli takové uchazeče o práci okamžitě zatracovat.

Firmy bývají nekopromisní a nejdou do detailů

Jednoznačná situace nemusí vždy být například ani u trestných činů, které jsou pro zaměstnavatele největším vykřičníkem. „Zaměstnavatelé si mnohdy neuvědomují, že například do majetkové trestné činnosti spadají i věci, jako je úvěrový podvod. Přitom pokud se uchazeč, který něco takového spáchal, uchází třeba o pozici v kadeřnictví, tak může jen těžko zaměstnavatele podobně ohrozit,“ popsala Streichsbierová.

Rubikon Centrum vytvořilo příručku o tom, jak vést férový pohovor. Ta má zaměstnavatelům vysvětlit především to, že paragrafy jim neřeknou vše. Podle Streichsbierové je chybou, pokud zaměstnavatel takového kandidáta odmítne ještě před pozváním na pohovor. Přitom právě tady se může ukázat, že jde o uchazeče, který je stejně vhodný jako kdokoli jiný.

Trestanci se ukáží jako „obyčejní lidé“

„Cílem pohovorů je i to, aby zaměstnavatelé měli možnost zkusit vést rozhovor s někým, kdo už trestní minulost má,“ zmínila Streichsbierová. Pohovory si tak často zkouší i zaměstnavatelé, kteří nikoho s trestní minulostí nezaměstnávají. „Zpětně jsou potom často překvapení tím, že před nimi sedí obyčejní lidé,“ uvedla.

„Aktuálně máme již jednoho zaměstnance a v tomto trendu se snažíme pokračovat,“ řekla Markéta Miserová ze společnosti Zepris. Zaměstnance-trestance sehnali s pomocí Rubikon Centra. „Zatím jsme spokojení, nebyl žádný problém,“ prohlásila.

Do pohovorů nanečisto se poprvé zapojila i Probační a mediační služba. Konaly se totiž na závěr prvních Dnů restorativní justice. I to je důvod, proč u pohovorů kromě personalistů seděli i probační úředníci, kteří díky tomu měli možnost vidět, čím si jejich klienti prochází.

„Každá aktivita nad rámec naší probační služby je vítána,“ vysvětlil Martin Jelínek, který vede pobočku Probační a mediační služby na okrese Praha-západ. Probační služba podle něj nemá kapacitu na to, aby podobné aktivity obsáhla. „Jakákoli motivace, kterou můžeme lidem dát pro to, aby se zařadili zpátky do společnosti, je velmi důležitá,“ dodal.

Problémem jsou i dluhy propuštěných vězňů. I pokud si práci najdou, může se stát, že jim z výplaty kvůli exekucím zůstane pouze existenční minimum. „Ti lidé o sobě často pochybují a nevěří, že mohou sehnat legální zaměstnání. Potom bývají sami překvapení, že o ně mohou mít zájem i velké firmy, jaké bývají zastoupené na pohovorech nanečisto,“ vysvětlil Jelínek, aby dodal: Je to prospěšné i pro celou společnost. Protože pokud budou tito lidé mít legální příjem, budou platit pohledávky, které mají platit, a nebudou se pohybovat v té šedé zóně.“

Video Tiskový mluvčí Pražských služeb o zaměstnávání vězňů - David Malík
720p 480p 360p 240p

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa